Anarchiści z Rzeszowa przeciwko wycince Puszczy Białowieskiej

Na moście kolejowym na rzeszowskiej obwodnicy pojawiły się kolejne banery. Fot. Federacja Anarchistyczna sekcja Rzeszów
Na moście kolejowym na rzeszowskiej obwodnicy pojawiły się kolejne banery. Fot. Federacja Anarchistyczna sekcja Rzeszów

RZESZÓW. 10 czerwca 2017 roku na Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim przy ul. Grunwaldzkiej 15 w Rzeszowie pojawił się baner o treści: „ZBURZYĆ PARLAMENT ZASADZIĆ LAS”. Federacja Anarchistyczna sekcja Rzeszów twierdzi, że to nie jej działacze są odpowiedzialni za jego zawieszenie, ale w pełni popierają osoby, które to zrobiły.

„Oświadczamy, że walka o Puszczę Białowieską trwa i przybiera na swej radykalności. Jest ona wynikiem ignorancji władz. Pomimo takiej postawy rządzących nie mamy zamiaru biernie przyglądać się wycince prowadzonej przez Lasy Państwowe. W pełni popieramy aktywistów i aktywistki, którzy stworzyli w Puszczy Białowieskiej obóz i codziennie zatrzymują sprzęt ciężki niszczący las. Dołożymy wszelkich starań, by protest ten odbywał się również w Rzeszowie” – informują.

Anarchiści postulują o: natychmiastowe wstrzymanie cięć w Puszczy Białowieskiej, wycofanie ciężkiego sprzętu z puszczańskich nadleśnictw, cofnięcie zakazu wstępu do lasu, który od kilku tygodni obowiązuje w nadleśnictwach Hajnówka i Białowieża, udostępnienie Puszczy społeczności lokalnej i turystom, respektowanie okresu ochronnego ptaków, a także ochrony całej polskiej części Puszczy.

– Nawołujemy wszystkich rzeszowian do wyrażania swej dezaprobaty dla wycinania drzew w Puszczy Białowieskiej w dowolnej formie. Wzywamy do interweniowania w biurach posłów PiS, wspierania walczących w Rzeszowie i całym kraju. Zapowiadamy, że w przypadku niezrealizowania naszych postulatów protest będzie się radykalizował i zaostrzał nie tylko w Rzeszowie. Kiedy niszczy się Puszczę nie ma już czasu na szukanie kompromisu i rozmowy, a za doprowadzenie do takiej sytuacji obwiniamy rząd Prawa i Sprawiedliwości – apelują działacze.

bsz

Anarchiści z Rzeszowa (3)

9
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
PrzemysławROMANjakraOldresmaniek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Przemysław
Gość
Przemysław

Czy nie przyszło Wam czasem do głowy, że ten nieszczęsny kornik , to jest jedynie pretekst do obejścia zakazu wycinki w parku narodowym? Zbyt często tak się działo („Polak potrafi” ) .To tak, jakby na przykład ratowano Wawel przed jakimś szkodnikiem, który się zagnieździł poprzez jego WYBURZENIE…Ja chciałbym móc pokazać swojej córce prawdziwą puszczę, a nie tylko jakieś „lasy hodowlane”. Litości-ratujmy tę ostatnią prawdziwą puszczę w Europie.

ROMAN
Gość
ROMAN

Już niech ich Ratusz w trybie pilnym dysponuje do czyszczenia tego naszego bagna zwanego zalewem :
Galer / czerpaki / wiadra / łopaty i sru 24-na 24 do odmulania
jak łby zamululone i nie wiedzą nic na temat lasu co i jak to funkcjonuje

jakra
Gość
jakra

co za debile! lepiej aby korniki zjadły wszystkie drzewa, to wtedy puszczy wcale nie bedzie i te tępaki nie będą miały czego bronić!

Oldres
Gość
Oldres

spróbujcie szczyle-półgłówki swoimi porypanymi protestami w Rzeszowie czynić bałagan komunikacyjny i utrudniać życie Rzeszowiakom to mordy macie obite jak amen w pacierzu.

maniek
Gość
maniek

A co to takie to Anarchiści, kodziarze z partią razem?

Leon
Gość
Leon

Proponuje tym durniom dać po łopacie i do odmulania zalewu sk.. nierobów. Dzięki nim jest teraz jak jest kupa mułu,a nie zalew.

WYBORCA
Gość
WYBORCA

Proponuję wszczepić tym manipulowanym młodym ludziom , obrońcom korników i uschniętych drzew po parę szarych komórek żeby zaczęli myśleć logicznie .

jeremi
Gość
jeremi

A że przy okazji jako podkreślam – efekt uboczny – skarb państwa zarobi pare groszy na tym RATOWANIU puszczy to chyba dobrze ;)
Jesli noc by się z tym problemem nie zrobili to kornik rozsiał by się na cala puszcze i nikt nie musiałby jej juz wycinać – sama by wymarla

panW
Gość
panW

Marksistowskie bojówki jak zwykle w służbie rewolucji. Pod pretekstem ekologii. W puszczy są wycinane chore drzewa, bo przez lata rządów PO-PSL nikt o to nie dbał i teraz trzeba wycinać chore drzewa, żeby oszczędzić pozostałe. O lasy trzeba dbać a to nie znaczy pozwalać, żeby wszystko rosło jak leci. Dzisiejsi ekolodzy jest na usługach lewackiego lobby.