Andrejkow „Nieprzeciętnym” 2020!

Fot. Archiwum prywatne Arkadiusza Andrejkowa

SANOK, POLSKA. Arkadiusz Andrejkow wygrał tegoroczną edycję ogólnopolskiego konkursu „Nieprzeciętni”. Sanoczanin został wyróżniony za cykl prac „Chichy memoriał”. 

„Nieprzeciętni” to plebiscyt radiowej Czwórki adresowany do młodych ludzi, którzy na co dzień podejmują nietypowe działania, mają niebanalne zainteresowania, tworzą wyjątkowe rzeczy.

– Jestem zaskoczony wynikiem. Liczyłem na to, że mogę się dostać do finałowej dziesiątki, ale żeby być laureatem… W finale decydowały głosy słuchaczy i fanów, a ja nie zawsze pamiętałem, żeby ich motywować do głosowania, tym większe słowa uznania i podziękowania chciałbym do nich skierować – komentuje Arkadiusz Andrejkow.

„Cichy memoriał” to cykl niezwykłych murali inspirowanych archiwalnymi zdjęciami rodzinnymi dawnych mieszkańców podkarpackich wiosek. Malunki powstają na ścianach starych szop i stodół. Pierwszy deskal powstał w 2017 roku, do dzisiaj Arkadiusz Andrejkow namalował ich już kilkadziesiąt. 

Poza street artem Arkadiusz Andrejkow zajmuje się także malarstwem – na swoim koncie ma kilkanaście wystaw indywidualnych, m.in. w Krakowie, Wrocławiu, Zamościu czy Rzeszowie, a także ponad dwadzieścia prezentacji zbiorowych.

ms

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o