Andrzej Jagieła Mistrzem Polski w warcabach stupolowych

Fot. materiały prasowe

26 czerwca zakończył się XV Finał Mistrzostw Polski Osób Niewidomych i Słabowidzących w warcabach stupolowych.

Tytuł Mistrza Polski zdobył Andrzej Jagieła z Przemyskiego Klubu Sportu i Rekreacji Niewidomych i Słabowidzących „Podkarpacie”.
Pozostawił za sobą m.in. wielokrotnego Mistrza Polski Jana Sekułę (klub opolski) posiadającego tytuł Arcymistrza Krajowego i Leszka Stefanka z Hetmana Lublin, który posiada tytuł Mistrza Krajowego.

Przemyski Klub „Podkarpacie” w Finałach MP reprezentował również Stanisław Mazur, który w ostatecznej klasyfikacji zajął bardzo dobre 5 miejsce. Po zakończeniu Finałów MP powołano Kadrę Polski na turnieje międzynarodowe, w której znalazło się 6 najlepszych zawodników tegorocznych finałów w tym Andrzej Jagieła i Stanisław Mazur.

Finał Mistrzostw Polski odbywał się w Krynicy Zdroju. W rozgrywkach wzięło udział 12 najlepszych polskich zawodników (zdobywcy 3 pierwszych miejsc w finałach w poprzednim roku, 8 pierwszych zawodników z wcześniej przeprowadzonych półfinałów oraz Mistrzyni Polski Kobiet). Sędzią głównym zawodów był Konrad Bieżyca z Lublina. Organizatorem Finałów było Stowarzyszenie Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących „CROSS” w Warszawie.

pad

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.