Andrzej Kowal z tytułem zasłużonego obywatela miasta?

Trener Andrzej Kowal z pucharem za mistrzostwo Polski w sezonie 2012/2013. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Podczas wtorkowej (23.04) sesji Rady Miasta rzeszowscy rajcy złożyli wniosek o nadanie tytułu zasłużonego obywatela miasta Andrzejowi Kowalowi, trenerowi siatkarzy Asseco Resovii.

– Po mistrzostwo Polski nie zdołał sięgnąć zagraniczny trener, a nasz człowiek z Rzeszowa dokonał tego dwukrotnie. – Jest to człowiek z naszego miasta. Udało mu się stworzyć dobry zespół, osiągnąć sukces i zjednoczyć wielu ludzi. Szczególnie cieszy mnie fascynacja młodych w kierunku kibicowania i uprawiania sportu. Myślę, że ten klimat należałoby wykorzystać do stworzenia warunków, by młodzież mogła naśladować Achrema, Schopsa, Nowakowskiego i innych – stwierdził Jerzy Cypryś, radny PiS.

Rację radnym przyznał nawet prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc.

Wniosek złożony we wtorek na ręce przewodniczącego rady miasta, Andrzeja Deca, zostanie rozpatrzony na majowej sesji.

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
asdRzeszowskiTrollruskowsianinqubek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
asd
Gość
asd

Póki co to klub się nowej tablicy świetlnej nie może doprosić od miasta (sam nie pokryje pełnych kosztów, bo nie jest właścicielem hali) od ładnych paru lat już, ale Żółtaczka i paru innych panów w garniturkach z Urzędu Miasta regularnie pojawia się na meczach (bilety za free oczywiście).

RzeszowskiTroll
Gość
RzeszowskiTroll

Bardziej ten tytuł należy się Panu Góralowi, bo gdyby nie jego zastrzyk gotówki to mielibyśmy figę z makiem. Trener jak trener … ale z „g…na bata nie ukręcisz” – kupiono dobrych graczy to i mistrz jest.

Dziękuję za uwagę.

ruskowsianin
Gość
ruskowsianin

Bardzo mi sie podoba sport i lubie jak rzeszowiacy sa mistrzami. Nie jest to jednak powod aby komus przyznawac tytol Zasluzonego Obywatela Miasta Rzeszowa.
Oswiadczam ze sport w Rzeszowie mial w swojej histori WIEKSZYCH MISTRZOW i jakos nikt tych ludzi nie traktowal jak BOZYSZCZA Rzeszowa. Owszem trzeba o tym pamietac ale wszystko ma swoje granice.
A moze go tak od razu na Rzezowski Wawel i miejsce mu zaklepac w kosciele Swietego Krzyza !!
OPAMIETANIA !!
To nie PiS i oszolomy z tancami rozancowymi, spiewami moherowymi i podkadzaniem jajec ogiera ksiecia Jozefa przed palacem Kaczynskich !!

qubek
Gość
qubek

Podobno mówią na niego już rzeszowski Guardiola :)) – całkiem słusznie :D