Aniela to dowcipna góralka

Małgorzata Pieczyńska

Aktorka Małgorzata Pieczyńska jest ostatnio bardzo zapracowana. Rola Anieli w “Szpilkach na Giewoncie” oraz liczne kreacje w innych serialach i filmach wymagają ciągłego życia na walizkach. PAP Life rozmawia z aktorką o jej pracy i o górach.

PAP Life: – Rozpoczęła się właśnie kolejna seria “Szpilek na Giewoncie”. Co będzie się działo u bohaterów tego serialu?
Małgorzata Pieczyńska: – Oczywiście nie mogę tego zdradzać, ale na pewno mogę powiedzieć, że będzie pięknie, zakopiańsko i góralsko… A Aniela to kapitalna postać. Mam dużą satysfakcję, gdy ją gram. To trudna rola m.in. dlatego, że mówię gwarą.
PAP Life: – Wydaje się, jakby ta gwara weszła pani w krew…
M.P.: – Mam nadzieję, że ludzie to tak odbierają. Nawet zaprzyjaźnieni górale rozmawiają ze mną po góralsku. Ale to, co robi Aniela, jest wyuczone, pilnowane przez dykcjonistkę.
PAP Life: – Rozumie pani wszystko, co mówią górale?
M.P.: – Oczywiście. Mowa Anieli jest też wzbogacana dzięki moim przyjaciołom góralom, m.in. dzięki kabaretowi Truteń. Wymyślamy dla Anieli wiele powiedzonek, przysłów. Aniela to bardzo mądra, inteligentna i dowcipna góralka.
PAP Life: – To dla pani bardzo intensywny czas. Gra pani też w nowym serialu TVP “Rezydencja”.
M.P.: – To dla mnie bardzo fajny czas. Postaci są interesujące, scenariusze ciekawe… W “Rezydencji” gram Elżbietę Kochanowską, która jest zupełnie inna niż Aniela.
PAP Life: – W obu serialach jest ciekawa obsada…
M.P.: – Kapitalna. To jest bardzo mocny skład. Dobrze się czuję i z Anią Cieślak i z Zosią Tomaszewską, z którymi gram w “Rezydencji”. Z przyjemnością z nimi pracuję. Dobra obsada to połowa sukcesu.

PAP, bez

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.