Aniołek PiS w rządzie Tuska

Sama zainteresowana nie zaprzecza ani nie potwierdza informacji mediów o wejściu do rządu Tuska.

WARSZAWA. Kluzik-Rostkowska wraca do polityki.

Joanna Kluzik-Rostkowska, była minister pracy i polityki społecznej w rządzie Jarosława Kaczyńskiego ma w połowie września wejść do rządu Donalda Tuska. A ściślej – do resortu finansów, jako prawa ręka ministra Rostowskiego od rynku pracy.

Jeśli Tusk powoła ją do swojego gabinetu, może skończyć się dla niej czas politycznego odtrącenia. Od wielu miesięcy była w zasadzie nieobecna w polityce. Po jesiennych wyborach, w których huczało od jej politycznych wolt, przepadła jak kamień w wodę. W klubie PO zupełnie niewidoczna i niespecjalnie lubiana. Przez kilkanaście miesięcy z sejmowej trybuny zabrała głos 2 razy i wysłała jedną interpelację.

Bez znaczenia
Europoseł PiS Ryszard Czarnecki uważa, że wejście Joanny Kluzik-Rostkowskiej do rządu to tylko PR-owe zagospodarowanie posłanki, które i tak dla obywateli nie ma żadnego znaczenia. – Jak premier Tusk ma cyrk to może mieć małpy jakie chce – mówił Czarnecki. – Nie sądzę, żeby to poprawiło notowania rządu. Tak krawiec kraje, jak materii staje, widocznie materii krawcowi Tuskowi starczyło na tyle – dodał Czarnecki.

Wykluczona z PiS
Joanna Kluzik-Rostkowska w listopadzie 2010 roku wraz z Elżbietą Jakubiak została wykluczona z PiS. Wcześniej była szefową sztabu wyborczego kandydata na prezydenta Jarosława Kaczyńskiego.

W szeregach PiS była zaliczana do liberalnego skrzydła tego ugrupowania. Została usunięta za „działania na szkodę partii”. Kilka dni po wykluczeniu, m.in. wraz z Pawłem Poncyljuszem, Pawłem Kowalem, Michałem Kamińskim, Elżbietą Jakubiak czy Adamem Bielanem stworzyła nową partię Polska Jest Najważniejsza i stanęła na jej czele.

W czerwcu ubiegłego roku zrezygnowała z członkostwa w PJN i zdecydowała się podjąć współpracę z Platformą Obywatelską. To właśnie z jej list wystartowała w ostatnich wyborach parlamentarnych. Była liderką listy w okręgu rybnickim, gdzie zdobyła ponad 20 tysięcy głosów i została wybrana do Sejmu.

Źródła: „Wprost”, Radio Zet/ps

do “Aniołek PiS w rządzie Tuska”

 1. K.Bimbała

  Wstrętna handlara , skoczek z partii do partii , brak szczypty honoru – na takie osoby tylko otumaniony elektorat oddaje bezwiednie głosy?.

 2. K.Bimbała

  Wstrętna handlara , skoczek z partii do partii , brak szczypty honoru – na takie osoby tylko otumaniony elektorat oddaje bezwiednie głosy?.

 3. marika

  Joanna obrotowa.
  Gdzie już nie była? Teraz jest w PO, ale czy za parę lat znowu w tej partii nie zrobi rozłamu? Ot spruciulek z niej wielki.

 4. marika

  Joanna obrotowa.
  Gdzie już nie była? Teraz jest w PO, ale czy za parę lat znowu w tej partii nie zrobi rozłamu? Ot spruciulek z niej wielki.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.