Anna Jantar skończyłaby dziś 61 lat

Fot. www.annajantar.pl

Każda jej piosenka od razu stawała się przebojem. I do dziś nic się nie zmieniło, bo hity Anny Jantar takie jak „Tyle słońca w całym mieście” czy „Staruszek Świat” wciąż nucą starzy i młodzi.

Tylko wielkiej artystki brak. Dzisiejszego dnia – 10 czerwca, skończyłaby 61 lat. Zawsze uśmiechnięta, pełna życia, tryskająca energią dziewczyna o niesamowitym głosie – taką pamiętamy Annę Jantar. Słynna wokalistka, której życie przerwała tragedia lotnicza, podczas swojej krótkiej kariery koncertowała także na Podkarpaciu. Prawdopodobnie to właśnie w Rzeszowie zagrała swój pierwszy koncert w karierze solowej.

Nie każdy wie że Anna Jantar to był jej pseudonim sceniczny. Naprawdę nazywała się Anna Maria Szmeterling. Urodziła się w Poznaniu, gdzie ukończyła Liceum Ogólnokształcące i średnią Szkołę Muzyczną.

Karierę rozpoczęła w 1969. Najpierw śpiewała w grupie Waganci, w której występował jej przyszły mąż  – Jarosław Kukulski. Pobrali się dwa lata później. Owocem ich miłości była córeczka Natalia, która poszła w ślady mamy. Dziś jest popularną piosenkarką.
W 1972 Anna zdecydowała się na karierę solową. Wylansowała takie nieśmiertelne hity jak: „Najtrudniejszy pierwszy krok”, „Za każdy uśmiech”, „Staruszek Świat”. Utwór „Nic nie może wiecznie trwać” powstał rok przed jej tragiczną śmiercią. Zginęła w 1980 r. w katastrofie samolotu Ił-62 Mikołaj Kopernik lecącego z Nowego Jorku. Miała jedynie 30 lat.

anja

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments