Apel w sprawie katastrofy smoleńskiej

Apel ten przyjęto jednogłośnie przez aklamację.

DĘBICA. W piątek (8 bm.) dębiccy radni wystosowali apel do mieszkańców o wzięcie udziału w niedzielnych uroczystościach, upamiętniających katastrofę smoleńską i katyński mord polskich oficerów przez NKWD. Poniżej prezentujemy jej treść.

„Pamiętając o straszliwej katastrofie w Smoleńsku, w której 10 kwietnia ub. r. zginęli wybitni Przedstawiciele Narodu Polskiego, w tym Prezydent RP Lech Kaczyński, Pierwsza Dama Maria Kaczyńska i Prezydent RP na Uchodztwie Ryszard Kaczorowski, apelujemy do wszystkich mieszkańców o uhonorowanie i uczczenie poległych w służbie Kraju.

Ich śmierć zjednoczyła w żałobie i bólu wszystkich Polaków, bowiem wśród nich znaleźli się wybitni parlamentarzyści, reprezentujący wszystkie środowiska polityczne, duchowni, kombatanci, żołnierze, funkcjonariusze państwowi, ludzie kultury, bliscy ofiar zbrodni katyńskiej i załoga samolotu Tu-154.

Wśród ofiar katastrofy byli przedstawiciele Ziemi Podkarpackiej, którzy odwiedzali nasze miasto, dbali o jego rozwój, których mieliśmy gościć podczas miejskich uroczystości i spotkań w ostatnich latach. W pamięci i naszych sercach pozostaje wizyta śp. prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Dębicy i jego ciepłe słowa o naszym mieście.

Apelujemy do mieszkańców Dębicy i powiatu o wzięcie udziału w uroczystościach upamiętniających tragedię smoleńską. Zawieśmy biało-czerwone flagi z kirem na naszych domach. Niech ten symboliczny gest będzie hołdem ku czci poległym w służbie Ojczyźnie”.

Apel ten przyjęto jednogłośnie przez aklamację, a pamięć pomordowanych w Katyniu i ofiar katastrofy smoleńskiej dębiccy radni uczcili minutą ciszy.

Paweł Galek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments