Apele w sprawie TV Trwam niezgodne z prawem?

Apele w sprawie przyznania TV Trwam miejsca na multipleksie cyfrowym są niezgodne z prawem – uważa Henryk Niedbała (PO), szef Rady Powiatu Mieleckiego. Fot. Autor

MIELEC. Stanowiska samorządów lokalnych w sprawie przyznania TV Trwam miejsca na multipleksie cyfrowym nic nie dają i są… niezgodne z prawem – uważa Henryk Niedbała.

Dzisiaj (13 bm.) w mieleckim starostwie szykują się naprawdę wielkie emocje. Z inicjatywy klubu radnych PiS w programie Rady Powiatu znalazł się punkt dotyczący apelu do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o przyznanie TV Trwam miejsca na multipleksie cyfrowym. Tymczasem, zdaniem Henryka Niedbały (PO), szefa Rady Powiatu, takie stanowiska są nieskuteczne i nie do końca… zgodne z prawem.

– Powinniśmy przynajmniej się starać działać w ramach obowiązującego prawa i go przestrzegać – przekonuje Henryk Niedbała. – A w naszym statucie jest zapis, który mówi o tym, że “Rada Powiatu wyraża opinie i rozpatruje sprawy należące do jej kompetencji”. Nie ma zapisu, mówiącego o tym, żeby apelować o zmianę decyzji, które wydały konstytucyjne organy państwa, potwierdzone dodatkowo wyrokiem sądu – dodaje szef Rady Powiatu.

Taka argumentacja wywołuje emocjonalną reakcję Waldemara Barnasia, szefa klubu radnych powiatowych PiS. – Tego typu uchwały zostały już podjęte przez rady miejskie i powiatów oraz sejmiki. To co, te wszystkie uchwały są nieważne? Tak pan przewodniczący uważa? Czy mianuje się wyrocznią, żeby anulować wszystkie te uchwały? Nie można ot tak robić sobie żartów z samorządności – irytuje się szef klubu radnych PiS.

Emocje tonuje starosta Andrzej Mielecki (PSL). – Nie powinniśmy kruszyć kopii, bo wiele samorządów podjęło już takie apele – zaznacza. – Oczywiście ma to bardziej charakter propagandowy, niż wpływający na decyzję KRRiT. Pan przewodniczący broni litery prawa i słusznie, bo jest od tego, ale my mamy również prawo wyrazić swoje opinie w tej sprawie. Każdy ma podjąć sprawę według swojego sumienia – podkreśla Chrabąszcz.

Paweł Galek

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Ambroży Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ambroży
Gość
Ambroży

POpaprańcy to dopiero element niezgodny z elementarnymi zasadami współżycia społecznego!. Najlepszym przykładem S. Niesiołowski, Skowrońska , Halicki,Grupiński, Olszewski itd.