Aqua Centrum Chełmiec

Aqua Centrum Chełmiec to kompleks basenowy, łączący w sobie część basenową oraz sferę SPA. Bogata oferta obiektu sprawia, że jest idealnym miejscem zarówno dla całych rodzin, jak i profesjonalnych pływaków zainteresowanych doskonaleniem swoich możliwości.

Oferta basenowa
Część basenowa wyposażona jest w kilka obiektów. Największym obiektem basenowym jest ponad trzystu-metrowy basen pływacki, o długości 25 metrów. Głębokość basenu waha się od 1,2 m do 1,8 m. Może być wykorzystywany do nauki pływania, oraz doskonalenia umiejętności pływania. Wyposażony w kilka torów pozwala na organizację zawodów pływackim.

Na terenie Centrum funkcjonują szkółki pływackie, które pod okiem profesjonalnych instruktorów, wyszkolą zarówno najmłodszych adeptów pływania, jak również dorosłych amatorów basenowych. Dla osób zainteresowanych ćwiczeniem w wodzie oferowane są zajęcia z aqua-aerobiku, coraz popularniejsza forma spędzenia czasu na basenie, łącząca w sobie zabawę w basenie z ćwiczeniami wspomagającymi poprawę sylwetki.

Poza głównym basenem pływackim Aqua Centrum posiada basen rekreacyjny o głębokości 120 cm. Wyposażony jest on w licznie atrakcje, takie jak wodny masaż karku, gejzer powietrzny lub siedmioosobowa leżanka powietrzna. Do basenu prowadzi ponad 50-metrowa zjeżdżalnia wodna, dla fanów basenowych szaleństw.

Najmłodsi klienci Aqua Centrum Chełmiec znajdą swój kącik w brodziku dla dzieci, wyposażonym w atrakcje przystosowane dla maluchów, między innymi dzbankiem wodnym. Dodatkowo na terenie basenowym możemy skorzystać z dwóch wanien wyposażonym w funkcje masażu wodnego i powietrznego.

Atrakcje strefy SPA
Druga część Aqua Centrum Chełmiec to sfera SPA. Wyposażona jest w saunę fińską, która zapewnia temperaturę wewnątrz na poziomie od 90 do 110 stopni Celsjusza i wilgotność utrzymującą się około 10%. Drugim obiektem jest łaźnia parowa z wilgotnością względną dochodzącą do 100%. Temperatura w niej wynosi około 45 stopni. Dodatkowo w części SPA znajdziemy natryski wrażeń, czyli kabiny prysznicowe, zawierające wylewkę deszczową, która imituje ciepły i zimny deszcz, oraz bryzę polarną. Zabieg dodatkowo wspomagany jest koloroterapią oraz aromaterapią. Kolejnym obiektem, z którego warto skorzystać jest generator lodu – wytwornica lodu, służącego do nacierania ciała. Po skorzystaniu z zabiegów SPA można zażyć wypoczynku i wytchnienia na specjalnych ławeczkach, które podgrzewa mata grzejna.

Dlaczego warto tu zajrzeć?
Aqua Centrum Chełmiec czynne jest codziennie w godzinach od 6 do 22. Obiekt zapewnia atrakcyjną ofertę cenową, między innymi poprzez stosowanie łączonych biletów na dwie strefy, oraz sprzedaż biletów rodzinnych, oraz karnetów. Liczne atrakcje, które znajdziemy na miejscu powinny zachęcić zarówno fanów pływania, jak i żądnych rozrywki amatorów wodnych zabaw, do wizyty w obiekcie. Rodzinne popołudnie w aquaparku to nie tylko przyjemność i zabawa, ale także solidna dawka zdrowia i ruchu, potrzebna każdego człowiekowi.

Artykuł partnera