Aqua-park powstanie u zbiegu Zalesia i Białej?

Mieszkańcy za prędko nie zobaczą aqua-parku w Rzeszowie. Nie została podjęta nawet ostateczna decyzja o jego lokalizacji. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Jest nowy pomysł na lokalizację parku wodnego.

Władze miasta zaproponowały kolejną koncepcję położenia aqua-parku. Gdzie? Tym razem wybór padł na granice osiedli Zalesie i Białej. – To na razie tylko plany. Cały czas trwają rozmowy – mówi Katarzyna Pawlak z biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie.

Do tej pory szumnie mówiło się o możliwości budowy parku wodnego przy ul. Błogosławionej Karoliny, ale aby to uczynić konieczne było pozyskanie tamtych terenów. Władze miasta zaproponowały zamianę działek rzeszowskiemu deweloperowi z firmy APklan. On miałby otrzymać w zamian zielone tereny przy alei Powstańców Warszawy. Na razie jednak sprawa ucichła.

Pomysłów jest wiele

Wcześniejsza koncepcja zapowiadała budowę parku wodnego przy ul. Wojska Polskiego na wprost siedziby Asseco. Jeszcze inna mówiła o terenach tzw. Kaczernego na osiedlu Zwięczyca. Wszystkie plany spełzły na niczym. Problemy mieli sprawiać byli właściciele działek lub inwestorzy, którym lokalizacja nie do końca odpowiadała. – Nie odrzucamy żadnej z dotychczas branych pod uwagę lokalizacji – mówi Pawlak. Władze miasta nie mają też wybranej najlepszej działki. – Wszystko będzie zależało od inwestora – dodaje. Ten jednak wciąż się nie znalazł.

Budowa aqua-parku miała rozpocząć się w przyszłym roku, ale jako że nie ma nawet wybranej ostatecznej lokalizacji, z planów nici. Najwcześniej mogłaby się rozpocząć dopiero w 2015 roku, choć i ten termin jest wątpliwy.

***

Mieszkańcy “stolicy innowacji” marzą o parku wodnym z prawdziwego zdarzenia, a jego budowa jest obiecywana od dawna. Zdaje się jednak, że miasto jednak woli wydawać pieniądze na inne pseudoatrakcje (okrągłe kładki, fontanna multimedialna), zamiast pomyśleć o rzeczywistych potrzebach mieszkańców.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
olek
olek
8 lat temu

Aquapark na ul.Piaskowej w Rzeszowie boczna ul.Kwiatkowskiego tam są tereny dziewicze i do tego prezes miał by aquapark na odległość rzutu beretem.Wybudować okrągłą kładkę nad zalewem tak aby każdy każdy rybak miał jednakowe możliwości złapania na wędkę czegoś atrakcyjnego choćby lodówki czy starych taczek.

Ryś
Ryś
8 lat temu

A może władze pomyślałyby wreszcie o inwestycjach w północnej części Rzeszowa n.p. w okolicach Staromieścia .Czy wszystko ma być tylko w rejonie zamieszkania pana prezydenta?

truba
truba
8 lat temu

Gdyby tak Rysiek szepnął Tadkowi że chce kolejną galerię wybudować to już dawno by stała nawet bez pozwolenia.
Ale aquapark to już schody bo „Dziadek Tadek” z tego nic nie ma, ciekawe kto daje do kieszeni za okrągłą kładkę i kto da za nikomu niepotrzebną fontannę multimedialną.

bunierk
bunierk
8 lat temu

No ktoś wreszcie ruszył tym zgrubieniem na końcu szyi i pomyślał o Aquaparku.
Tylko przejdą od głośnego myślenia do czynów?