Aquapark powstanie na os. Zwięczyca?

To czy aquapark powstanie na osiedlu Zwięczyca jest wielką zagadką. Na razie są tylko plany. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Kolejne plany wybudowania parku wodnego.

Rada osiedla Zwięczyca zgłosiła pomysł zagospodarowania terenu, na którym mogły powstać aquapark z prawdziwego zdarzenia. Wypatrzyli sobie20 hana terenach tzw. Kaczernego. Miasto od dawna planuje wybudowanie parku wodnego, tylko póki co wszystko kończyło się na planach. Jak będzie teraz?

Wcześniej miasto chciało zbudować aquapark w okolicach ul. Błogosławionej Karoliny. Jednak ze względu na ochronę terenów strzelnicy wojskowej (mimo, że od dawna nie używanej) nie było to możliwe. Teraz wybór padł na zwięczyckie Kaczerne.

20 ha potrzebne od zaraz

- Pojawiły się plany wybudowania aquaparku. Sprawa nie została jeszcze ostatecznie rozstrzygnięta – mówi Janusz Micał, przewodniczący rady osiedla Zwięczyca. – Chcemy pozyskać od Skarbu Państwa 20 ha terenu, na którym miałby powstać. Jest to tzw. Kaczerne i znajduje się w okolicach ul. Beskidzkiej – kontynuuje. – Teren będzie można nieodpłatnie zagospodarować pod warunkiem, że zostanie on wykorzystany pod inwestycję społeczną, dlatego czekamy na decyzję Skarbu Państwa. Niegdyś było tu boisko piłkarskie, w tej chwili teren jest niezagospodarowany. Jest to bardzo malownicza okolica więc chcielibyśmy, aby właśnie w tym miejscu powstał aquapark – dodaje.  Jak wyjaśnił nam Janusz Micał, Kaczerne to nazwa jest historyczna i pochodzi od wypasu kaczek i gęsi. Są to tereny nad rzeką Lubczą, która płynie na pograniczu byłej Boguchwały i Rzeszowa.

Gdyby nie udało się pozyskać terenu za darmo, to miasto będzie szukało inwestorów, którzy pokryją koszty.

***
Pomysł wybudowania aquaparku w Rzeszowie jest świetny i wielu mieszkańców na niego czeka. Gorzej jednak z wyborem lokalizacji. Czy jakieś Kaczerne nie jest zbyt peryferyjnym miejscem na taką inwestycję? Jest wiele niezagospodarowanych miejsc w Rzeszowie, które można było by wykorzystać, a i mieszkańcy mieliby lepszy dostęp do niego.

Ewelina Nawrot

do “Aquapark powstanie na os. Zwięczyca?”

 1. lola

  A może by tak na Staroniwie z dojazdem od ul.Przemysłowej.Super lokalizacja,a nie na zadupiu !!!

 2. ibu

  CO RAZ WIECEJ PIEKNYCH BUDOWLI I ULC . JA MAM 80 LAT I POWIEM WAM ZE NAJPIEKNIEJ DLA MNIE BYLO JAK WZIALEM SYNA DO KINA ZORZA NA FILM „DZIALA NAWARONY” I O BILETY TRZEBA BYLO BIC SIE! NO I TEN WINNETOU!!! PARK WODNY? NO OK !!! ALE TO JUZ BEZ SENTYMENTU.

 3. herman

  co to za ulica błogosławionej karoliny?!?!?!? hahahahahaha

 4. Jano

  Będzie tam kursować napowietrzna kolejka Dziadka Tadka

 5. Piotr

  Ważne czy jakiś autobus tam dojedzie bo na razie to te dróżki raczej nie dla autobusów.

 6. Jano

  Tylko żeby to był Aquapark z prawdziwego zdarzenia a nie coś takiego co otworzyli w Dębicy i nazwali hucznie aquaparkiem.
  Ten pod Rzeszowem powinien dorównywać AquaCity w Popradzie lub nawet Tatralandii w Słowacji, dość pieniędzy ucieka w sezonie letnim na Słowację i Węgry, czas logicznie pomyśleć moi drodzy.

 7. rzeszowiak

  jestem za tym miejscem ,gdyż uważąm że tereny przyłączone do rzeszowa należy uatrakcyjnić w taki lub podobny sposób, centrum jest juz na full , inwestycje za parę lat będą już odbywały się na przyłączonych terenach

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.