Aquapark powstanie na os. Zwięczyca?

To czy aquapark powstanie na osiedlu Zwięczyca jest wielką zagadką. Na razie są tylko plany. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Kolejne plany wybudowania parku wodnego.

Rada osiedla Zwięczyca zgłosiła pomysł zagospodarowania terenu, na którym mogły powstać aquapark z prawdziwego zdarzenia. Wypatrzyli sobie20 hana terenach tzw. Kaczernego. Miasto od dawna planuje wybudowanie parku wodnego, tylko póki co wszystko kończyło się na planach. Jak będzie teraz?

Wcześniej miasto chciało zbudować aquapark w okolicach ul. Błogosławionej Karoliny. Jednak ze względu na ochronę terenów strzelnicy wojskowej (mimo, że od dawna nie używanej) nie było to możliwe. Teraz wybór padł na zwięczyckie Kaczerne.

20 ha potrzebne od zaraz

– Pojawiły się plany wybudowania aquaparku. Sprawa nie została jeszcze ostatecznie rozstrzygnięta – mówi Janusz Micał, przewodniczący rady osiedla Zwięczyca. – Chcemy pozyskać od Skarbu Państwa 20 ha terenu, na którym miałby powstać. Jest to tzw. Kaczerne i znajduje się w okolicach ul. Beskidzkiej – kontynuuje. – Teren będzie można nieodpłatnie zagospodarować pod warunkiem, że zostanie on wykorzystany pod inwestycję społeczną, dlatego czekamy na decyzję Skarbu Państwa. Niegdyś było tu boisko piłkarskie, w tej chwili teren jest niezagospodarowany. Jest to bardzo malownicza okolica więc chcielibyśmy, aby właśnie w tym miejscu powstał aquapark – dodaje.  Jak wyjaśnił nam Janusz Micał, Kaczerne to nazwa jest historyczna i pochodzi od wypasu kaczek i gęsi. Są to tereny nad rzeką Lubczą, która płynie na pograniczu byłej Boguchwały i Rzeszowa.

Gdyby nie udało się pozyskać terenu za darmo, to miasto będzie szukało inwestorów, którzy pokryją koszty.

***
Pomysł wybudowania aquaparku w Rzeszowie jest świetny i wielu mieszkańców na niego czeka. Gorzej jednak z wyborem lokalizacji. Czy jakieś Kaczerne nie jest zbyt peryferyjnym miejscem na taką inwestycję? Jest wiele niezagospodarowanych miejsc w Rzeszowie, które można było by wykorzystać, a i mieszkańcy mieliby lepszy dostęp do niego.

Ewelina Nawrot

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
lola
lola
7 lat temu

A może by tak na Staroniwie z dojazdem od ul.Przemysłowej.Super lokalizacja,a nie na zadupiu !!!

ibu
ibu
9 lat temu

CO RAZ WIECEJ PIEKNYCH BUDOWLI I ULC . JA MAM 80 LAT I POWIEM WAM ZE NAJPIEKNIEJ DLA MNIE BYLO JAK WZIALEM SYNA DO KINA ZORZA NA FILM „DZIALA NAWARONY” I O BILETY TRZEBA BYLO BIC SIE! NO I TEN WINNETOU!!! PARK WODNY? NO OK !!! ALE TO JUZ BEZ SENTYMENTU.

herman
herman
9 lat temu

co to za ulica błogosławionej karoliny?!?!?!? hahahahahaha

Jano
Jano
9 lat temu

Będzie tam kursować napowietrzna kolejka Dziadka Tadka

Piotr
Piotr
9 lat temu

Ważne czy jakiś autobus tam dojedzie bo na razie to te dróżki raczej nie dla autobusów.

Jano
Jano
9 lat temu

Tylko żeby to był Aquapark z prawdziwego zdarzenia a nie coś takiego co otworzyli w Dębicy i nazwali hucznie aquaparkiem.
Ten pod Rzeszowem powinien dorównywać AquaCity w Popradzie lub nawet Tatralandii w Słowacji, dość pieniędzy ucieka w sezonie letnim na Słowację i Węgry, czas logicznie pomyśleć moi drodzy.

rzeszowiak
rzeszowiak
9 lat temu

jestem za tym miejscem ,gdyż uważąm że tereny przyłączone do rzeszowa należy uatrakcyjnić w taki lub podobny sposób, centrum jest juz na full , inwestycje za parę lat będą już odbywały się na przyłączonych terenach