Aquapark powstanie w parku Sybiraków

Aquapark i pływalnia z basenem olimpijskim mają powstać na terenie parku Sybiraków. Nie wiadomo jeszcze, jaką jego część zajmie cały kompleks. Fot. Paweł Bialic

RZESZÓW. Kolejna lokalizacja parku wodnego w Rzeszowie tym razem jest ostateczna.

Aquapark i basen o wymiarach olimpijskich powstaną na części terenu parku Sybiraków na osiedlu Generała Andersa. Władze miasta zapewniają, że tym razem lokalizacja jest już ostateczna. – Budową zainteresowana jest jedna firma – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. Chodzi o wrocławską firmę Womak Alfa, która jest właścicielem m.in. galerii handlowej “Nowy Świat” w Rzeszowie.

Aquapark powstanie na miejskich terenach. Nie wiadomo jeszcze, czy zostaną one wniesione aportem do spółki, czy przekazane w formie wieczystego użytkowania.

– Zależało nam na tym, aby aquapark wybudował prywatny inwestor – wyjaśnia Chłodnicki. Budową pływalni z basenem olimpijskim o wymiarach 50 metrów i ruchomym dnem zajmie się jednak miasto. Inwestycja zostanie sfinansowana z miejskiej kasy, i jeśli się uda uzyskać dofinansowanie, to także z budżetu państwa.

Do tej pory urzędnicy stawiali na inną lokalizację – na terenach przy ul. Bł. Karoliny. Mówili, że miejsce jest idealne m.in. ze względu na powstającą gęstą zabudowę. Plan szybko spalił na panewce. Jak nieoficjalnie wyjaśniają urzędnicy, to przede wszystkim od inwestora zależy, w jakie tereny chce zainwestować. Obecny wolał sąsiedztwo swojej galerii handlowej.

Co z parkiem?
– Od urodzenia mieszkam w pobliżu parku Sybiraków i trochę obawiam o to, co się z nim stanie – mówi “Super Nowościom” pan Marcin C. z os. Gen. Andersa. – Szkoda, że nie zostało przeprowadzone żadne referendum w sprawie wyboru lokalizacji i mieszkańcy nie mieli okazji do wyrażenia swojej opinii – dodaje.

W ratuszu uspokajają. – Aquapark powstanie na części parku Sybiraków i zostanie w odpowiedni sposób w niego wkomponowany. Teren jest na tyle duży, że nie będzie z tym problemu – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Jak donosi “Gazeta Wyborcza” list intencyjny pomiędzy prezydentem Tadeuszem Ferencem a przedstawicielem firmy zainteresowanej budową aquaparku ma zostać podpisany jeszcze w tym miesiącu. Park wodny może nosić nazwę “Wodny Świat”.

Ewelina Nawrot

22
Dodaj komentarz

avatar
17 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
20 Comment authors
Jurekjohnpark-sybirakow.rzeszow.plKarenJolanta Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
john
Gość
john

Popieram budowę, teraz to miejsce spotkań pijaczków i wychodek dla psów. Trzeba to miejsce zagospodarować.

park-sybirakow.rzeszow.pl
Gość
park-sybirakow.rzeszow.pl

Zapraszamy na stronę protestu przeciwko likwidacji parku – http://park-sybirakow.rzeszow.pl!

Karen
Gość
Karen

My, mieszkańcy osiedla gen. Władysława Andersa, zaniepokojeni informacjami prasowymi dotyczącymi planów likwidacji Parku Sybiraków w Rzeszowie i lokalizacji w tym miejscu aquaparku oraz pływalni, zwracamy się do Pana Prezydenta z petycją o zaniechanie wszelkich działań mających na celu realizację tego zamierzenia. Park Sybiraków to miejsce szczególnie ważne dla mieszkańców naszego osiedla. Stanowi przestrzeń miejską-publiczną, której jest ciągle zbyt mało w Rzeszowie. Przepięknie zagospodarowany, z bujną zielenią, stanowi ulubione miejsce wypoczynku dzieci i ich rodziców, studentów pobliskiej uczelni wyższej, osób starszych, miłośników tenisa i właścicieli czworonogów. To tutaj latem odbywają się koncerty i imprezy plenerowe. To tutaj w zimie dzieci mogą… Czytaj więcej »

wieloryb
Gość
wieloryb

sam pomysł zrobienia aquaparku jest bardzo dobry chociaż szkoda, że tak późno jeśli chodzi o lokalizację to zupełnie pomysł nie trafiony (w środku osiedla – zero komunikacji, drogi osiedlowe w końcu Pan prezydent tyle przyłączył terenów i co nic się nie da zrobić to po co te przyłączenia – coś za tym powinno iść) Tam swego czasu miało powstać boisko wielofunkcyjne a nawet boisko pełnowymiarowe pamiętam pomysł pana Adamowicza ale pan prezydent i jego służby nic z tym pomysłem nie zrobiły może warto wrócić do tych pomysłów. A aquapark przecież też może powstać na miejscu obecnego reliktu PRL czyli ROSiR-u… Czytaj więcej »

Jolanta
Gość
Jolanta

popieram to najładniejszy park w Rzeszowie, dobrze utrzymana zieleń, alejki, nowe ławki, od końca zimy do późnej jesieni mnóstwo ludzi spaceruje z dziećmi, starsi, młodzież , dużo dzieci jeździ tam bezpiecznie na rowerkach, gra w piłkę, mimo, że jest dużo ławek, to trudno znaleźć miejsce wolne, jedyne ogólnodostępne boisko i górki na sanki na które przyjeżdżają z dziećmi rodzice z całego Rzeszowa, pozostanie młodym ludziom siedzieć przy komputerach, w pubach i galeriach, starszym zniedołężnieć zamkniętych w domach, dzieciom włóczyć się między blokami, w okolicy są dwa baseny i wcale nie obciążone, nie budujcie kolejnego żeby był pusty jak kolejna galeria/sklep… Czytaj więcej »

Greed
Gość
Greed

Jaka „oaza” z tego pseudo-parku?! Od lat w niczym nie przypomina to parku. W miastach tak jest, że się rozwijają i taką dziurę w osiedlu aż się prosi zagospodarować.
Kto głosował na Ferenca? Wielu ludzi i dzięki temu Rzeszów się rozwinął. Inaczej mogą myśleć tylko pisowscy, przyjezdni i buraki dołączeni.

ktoś_skądś
Gość
ktoś_skądś

A jakie są cechy dystynktywne parku Twoim zdaniem? Czy któryś rzeszowski „park” je spełnia? Lokalizacja przy Broniewskiego / Ofiar Katynia jest nie tylko kiepska z tego powodu, że zostanie zniszczona jedyna na osiedlu przestrzeń darmowej rekreacji (żeby nie używać słowa „park”). Inne kontrargumenty to: – kiepski dojazd (Broniewskiego i Ofiar Katynia to raczej osiedlowe drogi, na których już teraz ruch ma zbyt duże – IMHO – natężenie z powodu bliskości WSiZ oraz Nowego Świata); – teren, który zajmuje Park Sybiraków nie jest zbyt wielki (jak na potrzeby aquaparku i basenu olimpijskiego wraz z parking(-iem/-ami) . Wątpię, aby na takim obszarze… Czytaj więcej »

xyz
Gość
xyz

Kolejny chory pomysł zramolałego dziadka….
Przecież tam nie ma miejsca na tak duży kompleks z parkingami…Nie wspomnę o ostatnim tak dużym kawałku zieleni…
No chyba, że to ma być kolejna inwestycja w stylu kładki czy grającej fontanny…
Pytam głośno „Kto na niego głosował??????”

zombi
Gość
zombi

ferenc musi odejść!

rgf
Gość
rgf

ja głosowalem

Beretka
Gość
Beretka

Czy w Rzeszowie nie ma chociaż jednego myślącego? (jednego sprawiedliwego).
Jeżeli upie…licie tego betonowego kloca w tym parku to: 1. Po ch..j basen na Baranówce 4-ce, 2. Po ch..j basen na ROSIR, 3. Gdzie wybudujesz parking dla setek samochodów? 4. Park stanowi ,,oazę” dla mieszkańców tego betonowego osiedla i po to był ku..wa zakładany!!! 5. Za ,,kloca” zapłaci inwestor, kto zapłaci za bezużyteczne baseny? Pan zapłaci, pani zapłaci, wszyscy ku..wa zapłacimy!!! 6. Nie chcem klnąć, ale muszem!!!

c
Gość
c

A mi lokalizacja się nie podoba. Po tamtej stronie miasta są już trzy nowe baseny. Po drugiej: tylko niedostępny dla zwykłych mieszkańców Delfinek. W okolicach Resovii ma być nowoczesne centrum sportowe, jest lodowisko. Trochę nierówno, moim zdaniem.

bidulka
Gość
bidulka

DRZEWA UMIERAJĄ STOJĄC!!! -PRZYKRE ŻE ROBI SIĘ W „BALONA” MIESKAŃCÓW I WYCINA SIE DRZEWA JEDNO TU , JEDNO TAM I POWOLI NIKT NIC NIE WIE , A BUDOWLAŃCY BĘDĄ BETONOWAĆ!

ROMAN
Gość
ROMAN

oby miotanie się z ustaleniem lokalizacji było ostateczne i w końcu koparka zaczęła kopać niecki pod baseny – no i przypominam
– parkingi/ parkingi / parkingi – no i odpowiednie zaplecze gastronomiczne.

chłe chłe
Gość
chłe chłe

Będzie taki aqapark jak kolejka gondolowa chłe , chłe ,chłe ,chłe chłe.

Rzeszowianka
Gość
Rzeszowianka

jeśli aquapark powstanie obok kortów (musieliby zlikwidować boisko), to przynajmniej nikt drzew nie będzie wycinał, a że są tam korty, to faktycznie będzie to tworzyło kompleks rekreacyjny.

rzeszowaiak
Gość
rzeszowaiak

ponieważ kolego w większości są to grunty prywatny na nowo przyłączonych terenach ,a co za tym idzie że długo trwa wywłaszczenie i kupienie ,dodatkowo uzbrojenie terenu a nie kazdy będzie chciałswoją ojcowiznę sprzedać.

blokers
Gość
blokers

po jaki ch*j ferenc przylącza kolejne wiochy ,gdzie potem natych niby pozyskanych terenach nie można postawić nawet budki z piwem.?Aw wieczyste uzytkowanie niech odda swoje dzialki w budziwoju

sas
Gość
sas

ciekawe ile womak dał za z niszczenie parku w lape by wypudowac ten niby basen.?

dp
Gość
dp

Inwestycja świetnie wpisuje się w wypoczynkową lokalizację tego terenu. Park + obiekty rekreacyjne będą stanowić świetlny kompleks rekreacyjno – wypoczynkowy. Gratulacje i trzymać kciuki za powodzenie.

pola
Gość
pola

ciekawa lokalizacja, może w końcu coś konkrenego powstanie bo władza od lat nas zbywa obietnicami…….

Jurek
Gość
Jurek

idiotyczny pomysł. Jedyne zielone miejsce dla kilku tysięcy ludzi ma być zniszczone?! Aquaparki z parkingami i całą infrastrukturą buduje sie na obrzeżach miasta ! Ktoś chyba zwariował – na starym zwartym osidlu, gdzie prblem z zaparkowaniem pojazdu mają mieszkańcy projektowac coś takiego !!!