Arcybiskup Michalik na Twitterze

Arcybiskup Józef Michalik pisze miniblogi na Twitterze. Fot. Wojciech Piątkowski

PRZEMYŚL. KRAJ. Możesz potwittować z biskupem.

Na popularnym portalu Twitter metropolita przemyski, arcybiskup Józef Michalik pisze miniblogi na temat wiary i Kościoła.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zaczął twittować w lutym br. jako pierwszy polski biskup. I to w dobrym towarzystwie, bo w tym samym czasie na Twitterze pojawiło się Orędzie Benedykta XVI na Wielki Post podpisane  “Pope2YouVatican”.

Wpisy metropolity nazywają się “Tweety duchowe” i można je znaleźć wystukując nazwę w googlach.

Metropolita zamieszcza wpisy często, a gdy nie mieści się w wymaganych 140 znakach przechodzi do następnego. Ma wielu obserwatorów i rozmówców. A 19 czerwca czatował z internautami.

Obecność polskiego Kościoła w Internecie nie jest czymś wyjątkowym. Kilku biskupów pisze blogi, blogi piszą też księża, każda diecezja ma własną stronę w Internecie, działają też duże portale religijne. Największy – opoka.org.pl działa już kilkanaście lat. Najpopularniejszy  portal społecznościowy nazywa się Przeznaczeni.pl i przeznaczony jest dla ludzi wierzących szukających swoich partnerów życiowych.

ps

do “Arcybiskup Michalik na Twitterze”

 1. JANUSZ A.

  Miałbym do TW ”Zefir” dwa pytanka, na które – to świetna okazja – mógłby odpowiedzieć na łamach SN;

  1) Co jego purpurencja sądzi o takich ”kapłanach” jak ks. Roman Jurczak wykorzystujący seksualnie 13-15 letnie gimnazjalistki i o jego wyroku ”aż” 2 lata w zawiasach? Na jaką teraz parafię trafi ten ogier za ”karę”?

  2) Co szef Episkopatu (KC naszego Kościoła) sądzi o tym , ze 60 % księży regularnie używa sobie z kobitkami, a 15 % ma potomstwo z takich grzesznych związków? Przy czym niektórzy umieszczają dzieci w domach dziecka, a inni robią wszystko, aby nie przyszły na świat (łącznie z aborcją)

  • K. Bimbała

   Janusz goń z tymi nowinami do T.Lisa , może ci da za to kilka judaszowskich srebrników?.

   • JANUSZ A.

    Nim wstąpiliśmy do UE, przed ”judaszowymi srebrnikami” ostrzegał m.in. TW ”Zefir”, a dziś czerpie pełną graścią dopłaty z UE do …kilkunastu tysięcy hektarów ziemi, którą przejął (kuria) m.in. z dawnych PGR (Bircza, Lipa, Łodzinka itd.). pobożny lud dwa razy w roku za friko trawe skosi i jest OK. Można jechać na Kanary na randkę z Julkiem Paetzem…

 2. obserwator cyrku

  Ja moge potwittować ale z czlowiekiem honoru.
  Nie bede sie PONIZAL do poziomu tak wyjatkowego plugastwa.

 3. Zbyszek

  A czy ten arcy pisze też jak wpływa na obsadę stanowisk w mieście? Niech powie kogo zwolnił i kogo zatrudnił i to jak przemyscy pożal się Boże politycy trzesą przed nim d_ę jak do nich dzwoni. Miernoty.

 4. Marika

  Pan Pieronek bo trudno nazwać tę osobę księdzem.
  Jak Pan Pieronek się wypowiada to co mówi lub pisze nie ma znaczenia. Na pewno nie jako osoba duchowna, ani też jako świecka. Wychodzi takie Grodzkie (rodzaj nijaki) – jak mówi Korwin-MIkke.

 5. K. Bimbała

  A bp. Pieronek naucza na ONECIE pod znanym IPN -kim krypt. Feliks?, widać mało ma słuchaczy bo wydaje się być tym faktem poirytowany szukając POprawnych inaczej w dość trudnych środowiskach.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.