Aresztowań po derbach Dębicy ciąg dalszy

Fot. KWP

DĘBICA. Kolejnych sześciu pseudokibiców zostało zatrzymanych i doprowadzonych do dębickiej prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty naruszenia zarówno przepisów kodeksu karnego, jak i Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych podczas tegorocznego majowego meczu derbowego.

Jednym z doprowadzonych we środę jest 27-letni dębiczanin. Usłyszał on zarzut wtargnięcia na płytę boiska, udziału w nielegalnym zbiegowisku oraz posiadania i odpalenia materiału pożarowo-niebezpiecznego w postaci rac świetlnych. O jego karze zadecyduje sąd.

Kolejny, 21-letni mieszkaniec Dębicy usłyszał zarzut wtargnięcia na płytę boiska, udziału w nielegalnym zbiegowisku oraz dopuszczenia się czynnej napaści na zabezpieczających mecz policjantów.

Trzem mieszkańcom Dębicy w wieku 40 lat, 33 lat i 22 lat oraz 20-letniemu mieszkańcowi gminy Dębica przedstawiono zarzut wtargnięcia na płytę boiska oraz udziału w nielegalnym zbiegowisku.

40-latek z Dębicy i 20-latek z gminy Dębica przyznali się do zarzucanych im czynów oraz skorzystali z prawa do dobrowolnego poddania się karze. O losie wszystkich zadecyduje sąd.

tc/KWP

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments