Aresztowania po derbach Przemyśla

Fot. KMP

PRZEMYŚL. Zarzuty używania materiałów pirotechnicznych, naruszenia nietykalności cielesnej oraz naruszenia zakazu stadionowego usłyszało wczoraj czterech kibiców przemyskich klubów sportowych. Grozi im kara pozbawienia wolności od 2 do 5 lat.

Do zdarzeń doszło wczoraj, w związku z meczem piłki nożnej V ligi okręgowej pomiędzy Polonia II Przemyśl i Czuwajem Przemyśl. W trakcie trwania spotkania na trybunach rozbłysły race świetlne, których w myśl ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych kibice nie mogli posiadać na terenie obiektu sportowego.

Po zakończonym meczu doszło do naruszenia nietykalności cielesnej dwóch przedstawicieli służb zabezpieczających, których poleceniom kibice nie chcieli się podporządkować.

Policjanci zatrzymali czterech sprawców wymienionych przestępstw. Są to mieszkańcy Przemyśla w wieku od 16 do 26 lat. Młodzi mężczyźni usłyszeli zarzuty z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych tj. posiadania wyrobów pirotechnicznych oraz naruszenia nietykalności cielesnej przedstawicieli służb porządkowych. Za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

W trakcie wykonywania czynności okazało się, że dwóch z zatrzymanych kibiców nie miało prawa przebywać na terenie stadionu, gdyż w myśl wyroków sądowych mieli zakaz wstępu na tego typu imprezę. Nie stosowanie się do wyroków sądowych jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 3.

tc/KMP

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o