Areszty i dozory podejrzanych o włamania

ROPCZYCE. Po kilkanaście zarzutów przedstawili policjanci dwóm mieszkańcom Ropczyc. Policjanci wnioskowali o dozory policyjne i areszty dla całej grupy.

W nocy z poniedziałku na wtorek, dyżurny ropczyckiej komendy odebrał telefoniczne zgłoszenie, że w Lubzinie, przy sklepie niedaleko cmentarza „kręcą się” młodzi ludzie. Dwa patrole podjechały pod sklep z różnych stron. Dzięki temu policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn oraz dwie osoby w zaparkowanym niedaleko bmw. Drzwi wejściowe miały wyraźne ślady usiłowania włamania.

Policjanci przewieźli młodych ludzi na komendę. Kiedy sprawdzili ich dane okazało się, że wszyscy to mieszkańcy Ropczyc w wieku 18-24. Wśród nich była również 19-letnia dziewczyna. Wszyscy zostali osadzeni w policyjnym areszcie.

Policjanci ustalili, że cała „czwórka” usiłowała tej samej nocy włamać się również do dwóch sklepów w Ropczycach. A dwóch zatrzymanych kilka dni wcześniej usłyszało już trzy zarzuty włamania w innej sprawie.

I to nie jedyne zarzuty dla towarzystwa. Odpowiedzą też za zniszczenie mienia a 24-latek za posiadanie narkotyków. On o jego 18-letni kolega spędzą w areszcie kolejne trzy miesiące. Dwoje dziewiętnastolatków dostało dozór policyjny.

ac

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments