Artur Barciś bez retuszu…

„Rozmowy bez retuszu” to opowieść aktora Artura Barcisia, która już w najbliższy piątek trafi na półki księgarń. Obszerny wywiad z artystą przeprowadziła pisarka, scenarzystka i aktorka Marzanna Graff.

– Ta książka to rozmowa z małym chłopcem ze wsi pod Częstochową, który dawno temu zamarzył sobie, że zostanie aktorem. To jest opowieść o drodze, którą ten chłopiec do tej pory przeszedł – mówi Barciś. – Jeżeli jakiś mały chłopiec na jakiejś małej wsi w Polsce, nie wierzy, że to jest możliwe, to mam nadzieję, że po przeczytaniu tej książki uwierzy w to i pójdzie moją drogą – dodał aktor.

Aktor zastrzega, że książka nie opisuje żadnych skandali czy plotek. Nie chce być postrzegany, jako celebryta. Książka jest swego rodzaju prezentem dla tych, którzy lubią i cenią aktora, jak również chcą o nim się dowiedzieć czegoś więcej. – Na początku nie zgodziłem się na ten wywiad, ponieważ uważałem, że będzie to próżne. Marzanna mnie do tego przekonała. Powiedziała, że warto zrobić coś takiego, że wielu ludzi w ten sposób pozwala swoim fanom poznać się bliżej – przyznaje aktor.

W „Rozmowach bez retuszu” będzie można przeczytać o drodze do sukcesu aktora w Teatrze Ateneum, będzie też m.in. rozdział poświęcony Krzysztofowi Kieślowskiemu – najważniejszemu reżyserowi w życiu Barcisia. W książce zamieszczone zostały także wspomnienia z pracy w serialach „Miodowe lata” i „Ranczo”.

Artur Barciś jest absolwentem PWSFTviT z Łodzi. Zagrał kilkadziesiąt ról filmowych, teatralnych i telewizyjnych. Przez połowę swojej kariery aktorskiej współpracował z Krzysztofem Kieślowskim. Grał m.in. w Teatrze na Targówku, Teatrze Narodowym, a od 1984 roku jest aktorem Teatru Ateneum.

PAP, pad

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments