Asseco Resovia czy Asseco Rzeszów?

Kocham Resovię i wszystko jasne. Kibice nie wyobrażają sobie, by siatkarski mistrz Polski zmienił nazwę. Fot. Paweł Bialic

SIATKÓWKA. Pół miliona złotych rocznie żąda CWKS Resovia od sponsora mistrzów Polski za dalsze używanie symboli klubu.

Asseco Rzeszów. Tak od nowego sezonu może się nazywać siatkarski mistrz Polski. Chyba że Adam Góral, szef informatycznego giganta, sięgnie do kieszeni i zapłaci CWKS Resovii za możliwość posługiwania się nazwą i barwami klubu prawie pół miliona złotych rocznie.

30 czerwca mija 10-letnia umowa między CWKS Resovia a siatkarskim klubem, który powstał właśnie przed dekadą. Nie miał sponsorów i wiedział, że zyskać może tylko wtedy, gdy będzie mógł używać historycznej nazwy. Działacze Resovii zgodzili się, by siatkarze bezpłatnie korzystali z jej barw i znaków graficznych, by czerpali z historii i tradycji. Od 2007 roku kopciuszek począł się przeistaczać w księcia. Wszystko za sprawą dobrodzieja, informatycznego giganta Asseco Poland. W 2012 i 2013 roku drużyna prowadzona przez Andrzeja Kowala zdobyła mistrzostwo Polski. Piąte i szóste w ponad 100-letniej historii klubu.

Znajdziemy wspólny język
Dziś CWKS Resovia swojego największego majątku, czyli historii, godła, barw i nazwy, strzeże jak oka w głowie. Symbole mają swoją wartość – żeby nadal móc się nimi posługiwać, Asseco będzie musiało zapłacić około pół miliona złotych rocznie. Tak wynika z naszych informacji, szefowie CWKS Resovia o konkretnych sumach nie chcieli rozmawiać.

Aleksander Bentkowski, prezes CWKS Resovia, przekonuje, iż tego typu kwoty nie biorą się z księżyca. – Biegli potrafią określić wartość znaku towarowego. Myślę, że w Asseco Poland doskonale się orientują, iż podobne prawa niemajątkowe mają swoją cenę. Liczę na normalną współpracę. Oba kluby są skazane na siebie, a spór nie przyniesie niczego dobrego – podkreśla. I przypomina, że do pierwszych negocjacji już doszło. – Rozmawiałem z panem Góralem wstępnie, bez żadnych deklaracji. Odniosłem jednak wrażenie, że rozumie całą sytuację. Wierzę, iż wkrótce znajdziemy wspólny język. Szef Asseco Poland to człowiek wysokiej kultury, umiejętnie poruszający się w świecie biznesu. Wolałbym również, abyśmy rozmawiali w cztery oczy, a nie za pośrednictwem mediów.

Kibice: – Tylko Resovia!
Adam Góral na razie nie zabiera głosu w publicznej dyskusji, podobnie jak szefowie siatkarskiej spółki. – Bez komentarza – usłyszeliśmy od Bartosza Górskiego, wiceprezesa zarządu Asseco Resovii.

Jasne jest natomiast stanowisko najbardziej zagorzałych fanów. – Nie wyobrażamy sobie, żeby obie strony się nie dogadały. Tak samo jak tego, że mielibyśmy kibicować klubowi, w którym nie ma nazwy Resovia. Powstanie nowego tworu traktujemy w kategoriach abstrakcji – zaznacza Marcin Pęckowski, szef Stowarzyszenia Sympatyków Piłki Siatkowej Resovia. – Jeśli będzie trzeba, podejmiemy się próby mediacji – dodaje.

– Sprawa mogłaby stanąć na komisji sportu – proponuje z kolei Witold Walawender, szef biura zarządu CWKS Resovia i radny miasta Rzeszowa, który rozmawiał już o problemie z Tadeuszem Ferencem. – Prezydent uważa, że nazwa Resovia musi zostać przy siatkarzach – informuje Walawender.

Nowa umowa pomiędzy CWKS Resovia a Asseco Resovia Spółka Akcyjna od dawna jest przygotowana. Miałaby obowiązywać przez okres 3 lat z opcją przedłużenia (renegocjacji) bądź rozwiązania po zakończeniu każdego sezonu.

Tomasz Szeliga

24
Dodaj komentarz

avatar
20 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
20 Comment authors
jurekDaxadisprawiedliwybuszujący w zb. Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jurek
Gość
jurek

była ostatnio sonda wsrod mlodych ludzi z czym kojarzy im sie Rzeszow, w pierwszwej trojce bylo slowo Resovia!!!!dobranoc!

Dax
Gość
Dax

cały szkopuł w tym kto ma prawo do gry w ekstraklasie siatkówki, czy ma ją klub Cwks Resovia czy Spółka akcyjna Asseco – Resovia. Jeśli ma ją Spółka akcyjna i udziałowcem nie jest Cwks Resovia to uważam że ma ona prawo jako nowy twór z zarejestrowaną nazwą Asseco Resovia Rzeszów do grania w dalszym ciągu pod wskazaną nazwą. Natomiast co do wykorzystywania herbu to jest on podobny do znaku Cwks Resovia ponieważ jak można zauważyć jest w niego wpisane słowo Asseco co czyni ten znak podobny do oryginału i na nim wzorowany. Jeśli mielibyśmy iść tokiem myślenia zarządu Cwks Resovia… Czytaj więcej »

adi
Gość
adi

PRAWDA JEST TAKA ZE JAKBY NIE PAN ADAM GORAL TO TA SEKCJA Z TYMI TRADYCJAMI MOGLA BY NIE ISTNIEC ALBO GRAC W SZESNASTEJ LIDZE ,TO JEST AROGANCKIE ZADAC OD CZLOWIEKA PIENIEDZY DZIEKI KTOREMU TO WSZYSTKO SIE KRECI I TO CALKIEM NIEZLE,ALE COZ WIDOCZNIE NIE MA KASY NA PILKARZY I JAK TO W POLSCE MASZ FRAJERA TO GO DUS FRAJER PUSTY TO GO PUSC.PRZYKRE TO.CIEKAWE CO ZROBIA JAK GORAL ODEJDZIE OD RESOVI.

sprawiedliwy
Gość
sprawiedliwy

Widzę, że łatwo wszystkim przychodzi dysponowanie nie swoim znakiem, nazwą itp. Jak klub był w tarapatach przez całe dziesięciolecia to każdy miał go gdzieś, ale jak jest sukces to nazwa jest wszystkich. Bo to klub ma przez 100 lat istnienia wypruwać flaki na swoje istnienie bez niczyjej pomocy, ale nagle w tym roku wszyscy się poczuli Resoviakami. Bo jest sukces i chcecie więcej. Banda hipokrytów!

buszujący w zb.
Gość
buszujący w zb.

Ciekawe czy gdybyście Wy mieli np. działkę, ale nie mieli kasy na jej zabudowę to oddalibyście ją za darmo komuś kto ma kasę i zbuduje tam np. park dla wszystkich i nazwie go swoim imieniem?

Andrzej Łańcut
Gość
Andrzej Łańcut

Nazwa Asseco Resovia pojawia się pewnie kilkanaście razy w tygodniu we wszystkich mediach – to nie jest tylko filantropia, to promowanie własnej marki – nie zapominamy o tym – Asseco też zarabia na Resovi.

Beki
Gość
Beki

Zyskują obie strony – Asseco też na reklamach – przecież to marketing i po to sponsoruje się drużyny. Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek.

Jochny
Gość
Jochny

tak to jest jak prezesem klubu (CWKS) zostaje mafioso nie dla dobra klubu tylko interesików wynikających z lokalizacji i terenu klubu (centrum handlowe i po to głównie został prezesem) Rzeszów – (łac- Resovia)
i tu musi być zdecydowane stanowisko zarządu miasta pod groźbą ,że nie da złotówki na CWKS. a swoją drogą ta hiena radny Walawender wykorzystuje pozycję radnego to rozgrywek na szkodę miasta i obydwu klubów

Robert_65
Gość
Robert_65

Chyba Resovia powinna zapłacić (a przynajmniej podziekować) Asseco za wyciągnęce z dna. Gdyby nie Asseco i p. Kowal to marka RESOVIA była by tyle warta co Szmacianka Zadupie. Zarządowi się już w d..ie poprzestawiało i na wszystkim się chcą dorobić. Zresztą Bentkowski zawsze był ….. węc ne ma się co dziwić. Panie Adamie niech się zarząd podetrze tą swoją marką, lepiej te pienądze przeznaczyć na jakiś dobroczynny cel a nie wypychać portfele oszołomom.

Ola
Gość
Ola

Jestem zagorzałą kibicką rzeszowskiej siatkówki i jak najbardziej wyobrażam sobie nazwę Asseco Rzeszów.

rad
Gość
rad

Bentek to cwaniaczek – raz już zmusił M. Półtorak („pomógł” przy Millenium) do wydania 800 tys. PLN z bodajże Lenko – kto o takiej firmie w ogóle słyszał w Rz-owie , teraz kolej na A. Górala – ale to jest człowiek z innej bajki…., on się nie da zastraszyć.

Pierre
Gość
Pierre

Polecam rozwiązać temat polubownie i bez żalu nazwać druzynę Asseco Poland kupuję karnet zaraz po ogłoszeniu nowej nazwy bez chwili zastanowienia.
P.S.
Ciekaw jestem czy równie sporo płacą sponsorzy kopaczy „Integral, ZETO … etc”

Czesław
Gość
Czesław

Wiecie można inwestować np w Develop-Res i siatkówkę kobiet. Tylko kto to chce oglądać… Resovia to była uśpiona lokomotywa, którą wykorzystano i dobrze. Ale klubowi za 10 lat udzielenia nazwy i kultywowanie tradycji od 10 lat się coś należy.

paweł
Gość
paweł

kiedy to do was dotrze że RESOVIA to tradycja a nie tylko moda!!!

Lesław
Gość
Lesław

Piszecie, że klub zyskał na wzroście wartości nazwy – ja pytam ile i co zyskał? Jakiś nowy sponsor się pojawił na Wyspiańskiego bo usłyszał o Asseco Resovii? Odwrotnie – kilku odeszło sponsorować siatkarzy. Nazwa i herb to w zasadzie jedyne składniki majątku biednego klubu i myślicie że ten biedny klub odda to co ma za darmo? Z jakiej niby racji? Ktoś życzliwy naśle kontrolę i zarząd poleci do prokuratury za niegospodarność. Pan Góral i Asseco również zarabia medialnie na historii i tradycji Resovii. Trzeba się dogadać i tyle, ale nic za darmo.

res
Gość
res

„Pan Góral i Asseco również zarabia medialnie na historii i tradycji Resovii.” – a to niby jak na tym zarabia? Tylko poważnie proszę o konkrety.

Lesław
Gość
Lesław

A no tak, że ma reklamę swojej firmy w nazwie klubu, na koszulkach, banerach, kalendarzach, ciężarówkach, autobusach itp. i wszędzie tam jest Asseco Resovia i to kojaży się z pięknym sportem, sukcesami od lat siedemdziesiątych itp. To jest zwykły marketing firmy. Ja bardzo szanuję Pana Górala, sam mam karnet od 5 lat na siatkę, meczu nie opuściłem. Uważam jednak, że nazwa i herb i tradycja to jedyne dobro klubu i powinno się to wykorzystać.

gregory
Gość
gregory

Ty lesław zmienić lekarza i nie pisz więcej bo blazen jesteś i nic nie rozumiesz

gregory
Gość
gregory

A może asseco zażąda miliona od resowi za 10 latpromocji podrzednego klubiku nedznych kopaczy nożnej o których już świąt zapomnialby gdyby nie byli w nazwie siatkarzy. W końcu to była sekcja resowi i powinni ją współfinansować a nie wyciągać z niej kasę. Dekada zarząd. Brawo panie Adamie. Ani grosza tym pazernym dziadkom

Benek
Gość
Benek

Prezes siatkarzy gdyby się zgodził na lichwiarską opłate byłby ostatnim d…m , ASEKO RZESZÓW to bardzo dobra nazwa , a prezes CWKS Resovia niech nazwę sobie w sadzi w d….ę

krzysztof
Gość
krzysztof

Brakuje tylko sytuacji, że Ratusz zażyczy sobie również opłaty za używanie nazwy miasta.
Jak dla mnie, sytuacja kuriozalna. Opłaty powinny być, ale symboliczne i związanie z utrzymaniem marki Resovia, a nie prezesików klubu typu pan Bentkowski, który jest nadany z partyjnego klucza.
Uważam, że drużyna pod nazwą Asseco Rzeszów również będzie rozpoznawalna. Nie pierwszy klub, który zmienił albo zmodyfikował nazwę.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Oczywiście że znaki firmowe mają cenę.
Tylko o ile wzrosła ta cena o czasu jak Asseco zdobyła 2x pod rząd MISTRZOSTWO?

gregory
Gość
gregory

Mają cenę zgoda. Tylko kto podniósł wartość tego znaku w ostatnich latach?

olo
Gość
olo

Lać na resowię bez asseco to sobie pogra ale w lidze podwórkowej.