Asseco Resovia wygrała złotego seta i awansowała. ZDJĘCIA

Fot. Wit Hadło

PUCHAR CEV. – Jestem przekonany, że doprowadzimy do złotego seta i możemy go wygrać, ale do tego potrzebne jest wsparcie kibiców i pełna sala. Na pewno ciężko będzie się grało rywalom przy pełnej, żywiołowo reagującej publiczności, jak będą czuli ten oddech na plecach. Jak doprowadzimy już do złotego seta, to wówczas wyjdzie klasa naszego zespołu – mówił przed rewanżowym meczem Challenge Round Pucharu CEV, Maciej Dobrowolski.

ZOBACZ ZDJĘCIA!

Rozgrywający Asseco Resovii okazał się bardzo dobrym prorokiem. Kibice jak zawsze dopisali i stworzyli świetną atmosferę. Złotego cała hala oglądała na stojąco, a Dobrowolski poprowadził swój zespół do półfinału.

Wcześniej oba zespoły stworzyły emocjonujące widowisko, czego najlepszym dowodem jest fakt, że wszystkie sety kończyły się na przewagi. – Zagraliśmy dobre zawody, publiczności zrobiła fantastyczną robotę i jesteśmy w półfinale. Tak sam wynik osiągnęliśmy przed rokiem, a w tym chcemy to poprawić i mierzymy w finał – mówi jeden z bohaterów środowego pojedynku, Wojciech Grzyb. Środkowy Asseco Resovii imponował skuteczną grą w ataku (75 proc. skuteczności, a także raził serwisem (4 asy). Z podziwem jego grę obserwował trener Daniel Castellani, który prowadząc kadrę rozstał się wówczas z zawodnikiem. – Nie doszukiwałbym się w tym żadnej dodatkowej motywacji. Wówczas sobie wszystko wyjaśniliśmy i rozstaliśmy się w zgodzie. Dziś czułem się bardzo dobrze, Maciek dogrywał mi sporo piłek i mogłem się wykazać, choć też zdaję sobie sprawę, że nie ustrzegłem się błędów –  mówi Grzyb.

W półfinale Asseco Resovia zmierzy się z ACH Volley Lublana. Słoweńcy dwa razy ograli belgijskie Knack Roeselare 3-2 i 3-0. Pierwszy mecz rozegrany zostanie w Rzeszowie.

ASSECO RESOVIA 3

FENERBAHCE Stambuł      1

(25:23, 23:25, 29:27, 25:23, złoty set 15:12)

ASSECO RESOVIA: Dobrowolski 3, Bojić18, Grzyb 14, Grozer 26, Achrem 4, Nowakowski 1 oraz Ignaczak (libero), Gontariu, Kosok 5, Lotman 9, Mika

FENERBAHCE: Eksi 3, Marshall 20, Kayhan 11, Miljković 23, Quiroga 11, Batur 9 oraz Kilic (libero), Cevikel

Trener Daniel Castellani

Sędziowali: Alexey Pashkevich (Rosja) i Aleksandar Vinaliev (Bułgaria). Widzów 4,5 tys.

W pierwszym meczu 2-3. Awans Asseco Resovia.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments