Asseco Resovia zaczyna przygotowania

Na pierwszych zajęciach siatkarzy Asseco Resovii nie zabraknie Oliega Achrema.

PLUSLIGA. Drużyna Andrzeja Kowala poćwiczy dziś na siłowni.

Zajęciami na siłowni przygotowania do nowego sezonu rozpoczną dziś siatkarze Asseco Resovii. Po trzech dniach zespół trenera Andrzeja Kowala rozpocznie też treningi na hali. Przez pierwszy miesiąc w ekipie z Rzeszowa zabraknie aż dziewięciu graczy.

Nie będzie przygotowujących się do wrześniowych mistrzostw Europy (10-18.09.) polskich kadrowiczów: Krzysztofa Ignaczaka, Grzegorza Kosoka, Piotra Nowakowskiego, Mateusza Miki, a także Niemca Georga Grozera oraz Czecha Lukasa Tichacka. W pierwszym etapie przygotowań nie pojawią się również Rumun Adrian Gontariu, Czarnogórzec Marko Bojic ani Amerykanin Paul Lotman. Wszyscy grać będą jeszcze na początku września kwalifikacyjne mecze o awans do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich.

Tak więc przez pierwszy miesiąc przygotowań trener Andrzej Kowal do dyspozycji będzie miał zaledwie czterech zawodników z podstawowej kadry: Oliega Achrema, Wojciecha Grzyba, Łukasza Perłowskiego, Macieja Dobrowolskiego plus młodych Tomasza Głoda, Jakuba Peszkę, Tomasza Kowalskiego, Kamila Długosza, Mateusza Nożewskiego i Dawida Dryję. Niewykluczone, że z zespołem trenować będzie też Tomasz Józefacki, który cały czas jest na etapie poszukiwań nowego klubu.

Podobny problem z brakiem podstawowych zawodników będą też miały inne czołowe zespoły PlusLigi, choć może nie aż w takim stopniu jak rzeszowianie, którzy oprócz zajęć na siłowni i w hali mają też w planach trenować na świeżym powietrzu na stadionie Resovii. Od początku przygotowań siatkarze będą pracować pod okiem nowego trenera przygotowania fizycznego, Andrzeja Zahorskiego, który obecnie współpracuje z Włochem Andreą Anastasim w reprezentacji Polski. Pierwszy sparing ekipa trenera Andrzeja Kowala rozegra 7 września w Krakowie z Wandą.
rm

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.