Asterix” chce powołania „Rady Ocalenia Przemyśla”

– Artur Gerula to w Przemyślu postać znana. Jedni go lubią, inni mniej, ale faktem jest, że na jego oryginalne pomysły zwraca się uwagę. Fot. Monika Kamińska

PRZEMYŚL. Znany z oryginalnych i szokujących pomysłów zarówno na wygląd, jak i na sprawowanie władzy przemyślanin Artur „Asterix” Gerula zaapelował do mieszkańców swego miasta o stworzenie w nim „Rady Ocalenia Przemyśla”.

– Obecna rada nie jest zdolna do podejmowania żadnych decyzji, jesteśmy w impasie, to miasto ginie – przekonywał „Asterix”, który w ostatnich wyborach kandydował na prezydenta Przemyśla z obywatelskiego komitetu „Wolne Miasto Przemyśl”. – Stwórzmy radę, która je ocali, zróbmy to nim będzie za późno – nawoływał Gerula pod koniec obrad ostatniej sesji przemyskiej RM.

Nie znalazł jednak posłuchu wśród radnych, a szefowie RM nie chcieli udzielić mu głosu, radząc, by pisemnie skierował do Rady wniosek ze swym pomysłem. W „Radzie Ocalenia Przemyśla” Gerula chciałby widzieć przedstawicieli duchowieństwa, środowisk artystycznych i kulturalnych oraz wszystkich, którym jak mówił, zależy na Przemyślu.

emka

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
jeremi Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jeremi
Gość
jeremi

A my chcemy, aby asterix zamilkł. Bredni na codzień mamy dośc od innych ………………