Atak grypy doprowadził do zamknięcia przedszkola

Przedszkole nr 3 będzie zamknięte do poniedziałku (11 bm.). Fot. Paweł Galek

KOLBUSZOWA. Jedna z dziewczynek w krytycznym stanie trafiła do szpitala.

Przedszkole nr 3 jest zamknięte na cztery spusty. Stan ten potrwa przez co najmniej tydzień. Przez ten czas wszystkie pomieszczenia w budynku mają zostać dokładnie zdezynfekowane. Ma to związek z atakiem grypy. Wiadomo też, że jedna z dziewczynek w bardzo ciężkim stanie trafiła do jednego z krakowskich szpitali. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, wykryto u niej wirusa świńskiej grypy A/H1N1.

Wirus zaatakował przedszkole z końcem ub. tygodnia. Na ogólną liczbę ok. 130 edukujących się tam maluchów, w czwartek (31.01) było ich 70, natomiast dzień później już tylko 20. Do tego jedna z dziewczynek trafiła do jednego z krakowskich szpitali.

– Jej stan był krytyczny. W dalszym ciągu nie jest dobry, ale jest nadzieja, że będzie lepiej. Jest pod bardzo dobrą opieką – mówi nam Renata Draus, dyrektor „Trójki”. Kiedy pytamy, czy dziewczynka jest zarażona wirusem świńskiej grypy A/H1N1, o czym dowiedzieliśmy się z pewnego źródła, pani dyrektor nie potwierdza, ale też nie zaprzecza.

– Mogę powiedzieć, że dziewczynka nie zaraża, mam taką informację ze szpitala – zaznacza Renata Draus. – Nie była też nosicielem. A więc na pewno nie nabyło tego wirusa w naszym przedszkolu. Myślę, że to powinno uspokoić rodziców. Najpierw trafiła do szpitala w Rzeszowie, a potem, w tym samym dniu, odtransportowano ją do Krakowa. 

Od poniedziałku (4 bm.) przedszkole jest zamknięte. Stan ten potrwa równy tydzień. W tym czasie pomieszczenia placówki, pod kątem zarazek, mają być gruntownie wysprzątane, odkurzone i zdezynfekowane. Zajmie się tym profesjonalna firma.

– Zdajemy sobie sprawę, że jest to sytuacja niekomfortowa dla rodziców. Przepraszam ich bardzo za tę sytuację. Ale jest ona niezależna od nas – podkreśla pani dyrektor. – Robimy to po to, żeby chronić zdrowie dzieci i osób, które przychodzą do naszego przedszkola.

Paweł Galek

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o