Atrakcyjna działka dzierżawiona bez przetargu?

Tę działkę na historycznym placu Garncarskim wykorzystywaną jako ogólnodostępny parking prezydent chce oddać w 10-letnią dzierżawę bez przetargu.

RZESZÓW. Prezydent Tadeusz Ferenc tuż przed wyborami chce wspomóc prywatnego inwestora.

Czy przeszło 4-arowa miejska działka przy ul. Szpitalnej na historycznym placu Garncarskim zostanie bez przetargu wydzierżawiona aż na 10 lat prywatnemu inwestorowi? Sprawą zajmą się dziś radni. Opozycja na pomyśle prezydenta nie zostawia suchej nitki.

Teren przy ul. Szpitalnej (obok Biedronki) miał służyć pod budowę wielopoziomowego parkingu dla hotelu “Ambasadorskiego”. Miasto sprzedało działkę parę lat temu właśnie pod taki cel za kilkaset tysięcy zł. Jednak parking do dziś nie powstał, a grunt odkupiła spółka DevelopRes. Nowy właściciel postanowił budować nie parking, ale kolejny hotel.

Na dzisiejszą sesję prezydent Tadeusz Ferenc przygotował uchwałę, która zakłada oddanie dla DevelopResu w dzierżawę aż na 10 lat sąsiedniej działki – 4,2 ara. Teraz mieści się na niej ogólnodostępny parking. To jeden z historycznych placów targowych Rzeszowa – plac Garncarski.

Po co DevelopResowi kolejna atrakcyjna działka w ścisłym sercu starówki? Jak głosi przygotowane w ratuszu uzasadnienie uchwały, umożliwi to dzierżawcy “przeprowadzenie remontu nawierzchni parkingu oraz zrealizowanie inwestycji na działkach sąsiednich”. O tym, że zniknie kolejny bezpłatny parking w centrum miasta, urzędnicy prezydenta Ferenca wspomnieć już nie raczyli. Pytanie dlaczego remontu zaniedbanego parkingu nie zrobiło dotąd miasto? Wygląda więc na to, że działka ma być przeznaczona na prywatny parking dla inwestycji, która ma powstać na gruncie oddanym kiedyś przez ratusz pod budowę parkingu.

Opozycja: to nieporozumienie
Radni opozycji na oddanie działki prywatnemu inwestorowi się nie zgadzają. – Plac Garncarski jest placem publicznym, jednym z dawnych rynków targowych starego miasta, dlatego wymaga pilnego remontu, a nie swoistej prywatyzacji – mówi Robert Kultys, przewodniczący Komisji Gospodarki Przestrzennej Rady Miasta, architekt. – Dzierżawa placu, zwłaszcza bezprzetargowa, na parking ze szlabanem to zupełne nieporozumienie – ocenia radny PiS.

Krzysztof Kuchta

do “Atrakcyjna działka dzierżawiona bez przetargu?”

  1. czyzby znow

    spolka jawna Ferenc – Podkoolsky?

  2. roman

    no to jak to jest – ten kupił potem sprzedał- miał budować to a tamten planuje budować co innego – krętactwo- matactwa- cygaństwo i wciskanie kitu – czy to jest jasne i przejrzyste jak w całym świecie czy zakamuflowane- przeinaczone- pozmieniane- pocyganione jak w azji – chyba jak w azji – bo to chyba azjaci albo ich potomkowie pociągają za sznurki.w dalszym ciągu a podobno cały czas nam mówią od 20 lat że jesteśmy w europie – no tak ja jestem ponad 60 lat – a oni w dalszy ciągu nie są tylko innym mówią że są.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.