Autobus jadący zygzakiem

Fot. Archiwum

DĘBICA, RZESZÓW. 58-letni mieszkaniec powiatu ropczycko – sędziszowskiego, mając ponad 2 promile, prowadził kursowy autobus z Dębicy do Rzeszowa. Z relacji pasażerów wynikało, że autobus jadąc zygzakiem ledwo mieścił się na swoim pasie ruchu.

Około godz.17. dyżurny rzeszowskiej komendy otrzymał informację od zaniepokojonej pasażerki autobusu relacji Dębica – Rzeszów, że kierowca może być nietrzeźwy. Na trasę przejazdu autobusu skierowany został policyjny patrol z wydziału ruchu drogowego. Funkcjonariusze zatrzymali wskazany autosan, gdy minął Trzcianę. Okazało się, że kierujący kursowym autobusem, którym podróżowało sześciu pasażerów, jest pijany.

Niepokój, a następnie podejrzenia pasażerów wzbudziło dziwne zachowanie kierującego oraz tor jazdy autobusu. Potwierdziły to wstępne ustalenia policjantów, kierujący po prostu zasypiał za kierownicą. Został zatrzymany i dalszą drogę do Rzeszowa odbył w policyjnym radiowozie.

Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w organizmie 58-letniego mężczyzny 2,3 promila alkoholu. Pasażerowie zostali zabrani do Rzeszowa przez inny przejeżdżający autobus, który zatrzymali policjanci. Autosan został zaś odholowany i zabezpieczony na parkingu. Kierowca autobusu za jazdę pod wpływem alkoholu odpowie przed sądem.

pad, KMP

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments