Autobusem zamiast pociągiem do Jasła

Podróżni jadący pociągiem z Jasła do Rzeszowa powinni wiedzieć, że część trasy przejadą autobusem. Fot. Wit Hadło
Podróżni jadący pociągiem z Jasła do Rzeszowa powinni wiedzieć, że część trasy przejadą autobusem. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW, JASŁO. Zmiany w rozkładzie z powodu remontów torów.

Od tego tygodnia do 9 grudnia zmienił się rozkład jazdy pociągów Polregio, które uruchamiane są przez Przewozy Regionalne, obsługujące podkarpackie linie. W tym okresie zamknięty będzie odcinek Boguchwała – Czudec.

Na tym odcinku trwa remont prowadzony przez Polskie Linie Kolejowe, spółkę zarządzającą infrastrukturą kolejową. Podróżni jadący z Rzeszowa do Jasła przesiadają się na stacji Boguchwała z pociągu do autobusu. Z kolei osoby jeżdżące koleją z Jasła, wsiądą w tym mieście do autobusu, a w Boguchwale przesiądą się do pociągu.

W związku z zamknięciem torowym pociągi kursujące w relacji Jasło – Targowiska – Jasło oraz Jasło – Komańcza – Jasło zostały odwołane. Do 9 grudnia nie będą też jeździć pociągi w relacji Gorlice – Jasło uruchamiane przez Małopolski Oddział Przewozów Regionalnych.

Kursy pociągów relacji Rzeszów – Komańcza – Rzeszów oraz Rzeszów – Gorlice zostały skrócone do relacji Rzeszów – Jasło (również na tym odcinku uruchamiana jest autobusowa komunikacja zastępcza).

Również na innych trasach kolejowych wprowadzone zostały nieznaczne zmiany w godzinach odjazdu i przyjazdu większości pociągów kursujących na terenie Podkarpacia. Jest to spowodowane koniecznością dostosowania jazdy do prac modernizacyjnych.

and 

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
jacob Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jacob
Gość
jacob

i to jest cudowna polska gospodarność: zamiast przy okazji remontu linii do jasła kilka lat temu zgromadzić środki na rewitalizację całej linii, będzie się ją co chwila zamykać. a później pociagów na tej trasie będzie i tak znowu jak na lekarstwo