Autobusów będzie mniej?

Jednym z producentów, który wystartuje w rzeszowskim przetargu jest sanocki Autosan. Fot. www.autosan.eu

RZESZÓW. W ostatniej chwili miasto zmienia warunki przetargu.

Władze miasta najwyraźniej straciły pewność, że uzyskają przeszło 310 mln złotych unijnego dofinansowania na tzw. program transportowy. Rzutem na taśmę zmieniają warunki przetargu na zakup autobusów dla MPK. Nadal chcą ich kupić 80, ale producenci otrzymają gwarancję zakupu tylko 40 wozów.

Zakup 80 nowoczesnych autobusów to jedno z najważniejszych przedsięwzięć w ramach tzw. programu transportowego. Przetarg został ogłoszony końcem września, ale m.in. ze względu na mnóstwo pytań od producentów, już kilka razy przesuwano termin rozstrzygnięcia. Najnowsza data to 20 stycznia.

Tymczasem kilka dni temu zmieniono warunki przetargu. Miasto chce wciąż kupić 80 wozów, ale gwarantuje zakup tylko 40 autobusów (28 sztuk 12- i 10-metrowych na olej napędowy oraz 12 sztuk 12-metrowych na gaz ziemny). Pozostałe 40 zostaną kupione w zależności od decyzji władz miasta.

- To wynik ostrożności – przyznają miejscy urzędnicy. – Jeśli nie uda się zdobyć unijnego dofinansowania, trudno będzie znaleźć w budżecie pieniądze na zakup aż 80 pojazdów.
Dostawa gwarantowanych 40 ma nastąpić w ciągu 30 tygodni od podpisania umowy.

kk

do “Autobusów będzie mniej?”

 1. Piotr

  Za Pana Walata mpk kwitło i rozwijało się. Za miłościwie nam panującego z roku na rok jest coraz mniej wszystkiego od autobusów poprzez pracowników na pensjach kończąc.Idąc tą drogą do konca kadencji powinno być po komunikacji miejskiej a wozić nas będą Marcele ,Kudliki ,Szostki,Cossmy i inne prywatne.

 2. Wiesław Walat

  ROK 2012 TO KONIECZNOŚĆ WYKUPU OBLIGACJI I SPŁAT POŻYCZEK na kwotę 31 632 018 złotych i SPŁAT CIĄŻĄCYCH ODSETEK NA KWOTĘ 10 833 014,48 złotych. Łącznię to 42 465 032,48 złotych. Kwota ta nie obejmuje obsługi finansowej obligacji podjętych przez miasto w IV kwartale 2011 roku, tu trzeba by zapewne do odsetek dodać (ok 4,5 mln licząc od 100mln obligacji z 2011r), Łącznie ponad 15 mln, co daje blisko 50% odsetek w stosunku do wykupu obligacji przypadające na ten rok. MIASTO WYMAGA PUBLICZNEJ DYSKUSJI NA TEMAT SWOICH FINANSÓW W PERSPEKTYWIE ROKU 2040. TAKA JEST RZECZYWISTOŚĆ. Z planami, co robić to Gmina sobie poradzi, zaś z finansami przez złą politykę czasów obecnych w przyszłości będzie trudno.

 3. podkarpacie

  przeciez te pieniadze na program transportoy sa zagwarantowane – jak dla wszystkich miast wojewodzkich Polski Wschodniej, jezeli jakims cudem wladze zawala i nie dostaniemy tej kasy to BEDZIE WIELKI SKANDAL, pozostale miasta wojewodzkie jakos daly rade !!

 4. Stefan

  Jak zwykle władza chciała dobrze, a wyszło jak w stolicy immmitacji, czy jakoś tak.

 5. bill

  oby to był Autosan, przynajmniej jeden pozytyw w całej tej farsie

 6. Piter

  Jeśli bezsensowna kładka ważniejsza…. :(

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.