Autobusy elektryczne wyjadą na rzeszowskie ulice w lutym

Fot. Paweł Dubiel

RZESZÓW. Kilka dni temu informowaliśmy czytelników Super Nowości, że zakupione w ubiegłym roku autobusy elektryczne wciąż nie wyjechały na ulice miasta. Mowa o dziesięciu pojazdach wykonanych dla stolicy Podkarpacia przez firmę Solaris za kwotę ok. 30,2 mln zł. Obecnie stacjonują one w ZTM, lecz nie można ich uruchomić. Dlaczego?

Gdyż stacja ładowania autobusów elektrycznych przy ul. Grottgera nie jest jeszcze przyłączona. Za przyłączenie odpowiada dostawca, czyli firma Solaris. – Nie przetestowaliśmy jeszcze autobusów na ładowarkach przy ul. Grottgera, jak i ul. Lubelskiej, co oznacza, że nie możemy za pojazdy formalnie zapłacić – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. – Przez to też nie są one jeszcze zarejestrowane i ubezpieczone – dodaje.

Kiedy wreszcie mieszkańcy zobaczą autobusy na rzeszowskich ulicach? Termin ich oddania do użytku ciągle się wydłuża. – Mamy obietnice, że firma upora się z problemem do końca stycznia i pojazdy zaczną kursować w lutym – zaznacza Chłodnicki. Jak dodaje, z dniem 1 stycznia ratusz zaczął naliczać Solarisowi dzienne kary, więc teraz w interesie firmy leży jak najszybsze uporanie się z kłopotem. O jakich kwotach mowa, tego jeszcze nie wiadomo.

kl

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
JurekhijenaROMANTomek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jurek
Gość
Jurek

Hjiena ty nierobie z baranowki
Ssij ….

hijena
Gość
hijena

zakup 10 elektrycznych autobusów w mieście ,gdzie jest 50 linii,to smiech na sali i jak zwykle prymitywna propaganda rodem z ratusza.Tym bardziej ,że autobusy mają jezdzic na” Kole „

ROMAN
Gość
ROMAN

Cuś sie to kupy nie trzyma :
Jak ratusz od 01-01 zaczął naliczac kary Solarisowi : dzienne kary
To kto nie wie o jakich kwotach mowa ;
Pan Redaktor nie wie bo mu nie powiedzieli czy Pan Chłodnicki leje wode która zamarza od razu.
Bo to sie kupy nie trzyma a robi ludziskom bełt we lbie ;
To są kary czy nie jak są to jakie proste jak budowa cepa : nie ?

Tomek
Gość
Tomek

Brawo wy!