Autobusy MPK drogie prawie jak taksówki!

Od środy za nocne przejazdy autobusami MPK zapłacimy aż 8 zł. Fot Wit Hadło

RZESZÓW. W godzinach nocnych za bilet kupowany u kierowcy zapłacimy 8 zł.

Od 1 lutego u kierowców Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego będzie można zakupić jedynie bilety godzinne w cenie 4 zł (cały) i 2 zł (ulgowy). Inne bilety nie będą już dostępne. Niestety w godzinach nocnych, gdzie cena biletu wzrasta podwójnie, gapowicze, którzy zapomną się zaopatrzyć w  normalny bilet za 4,80 zł, będą musieli wydać na niego aż 8 zł. – Paranoja, tyle samo wydali byśmy na taksówkę – denerwują się mieszkańcy Rzeszowa.  ZTM problemu nie widzi.

Więcej w  Super Nowościach

Katarzyna Szczyrek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
all
all
9 lat temu

8 złotych za nocny kurs taksówką? A co to, na drugi koniec bloku już trudno piechotą przejść?

Z.
Z.
9 lat temu
Reply to  all

W taryfie nocnej za kurs około 2 km. płacę 10 zł.

Rod
Rod
9 lat temu

A bilety normalne to gdzie kupić? W kioskach problem, u kierowców problem. Zajefajne miasto innowacji. A swoją drogą kierowcy MPK to gbury i nic im się nie chce robić. W MKS jakoś sprzedają każdemu jednemu bilety podczas wsiadania i jakoś problemu nie widzą.

rzeszowiak
rzeszowiak
9 lat temu

W takim razie po to buduje siebus pasy żeby zachęcać chyba do przemieszczaniua sie autobusami a nie zniechęcać sie ich ceną biletów, to jakiś absurd – przecierz ten zarząd MPK jest przez podatników utrzymywany, a oni się do nas wypinają – proponuje zlikwidować dziadostwo i wprowadzić prywatnego przewoźnika, któremu dyktowało by sie małe ceny biletów i bardziej by sie miastu to opłacało, bo taki przewoźnik dzierżawiący by podatek doprowadzał do kasy miasta, a obecnie to darmozjadem jest MKS. Parę lat temu , rada miasta przyznała pomoc finansową dla MPK aby nie poszło z torbami. – oni są uciążliwi w dodatku… Czytaj więcej »

nikt
nikt
9 lat temu
Reply to  rzeszowiak

przeciez juz nie ma MPK jest jakis ZTM widocznie potrzebne były komus CIEPLUTKIE STOŁECZKI , w końcu czy siedzi czy sie leży co miesiąc duża kasa się należy… no cóz to są tak zwane cięcia w administracji…. wg WODZU – Tusku oraz TYCH mu podobniejszych wielkich….