Autosany dla Lublina

SANOK. Niskopodłogowce z Podkarpacia zdobywają pierwszych klientów.

Sanocki Autosan SA wygrał przetarg na dostawę 53 autobusów dla komunikacji miejskiej w Lublinie. Pokonał takie marki jak Solaris i Mercedes-Benz.

Umowa między Autosanem a Zarządem Transportu Miejskiego w Lublinie została już zawarta. Zgodnie z nią do 2013 r. sanocka fabryka dostarczy łącznie 53 wozy modelu Sancity 12LF. W tym roku do Lublina trafi 20 pojazdów.

Model autobusu Sancity12LF to nowa, całkowicie niskopodłogowa konstrukcja. Wozy dla Lublina zostaną wyposażone w silniki Iveco spełniające normę czystości spalin EEV oraz klimatyzację. Będą mieścić 102 pasażerów, w tym 34 na miejscach siedzących. W środku pojawią się automaty do sprzedaży biletów oraz monitoring.

Więcej w Super Nowościach.

Krzysztof Kuchta

do “Autosany dla Lublina”

 1. Rob

  Lublin dziękuje. Wszystkie popsute. Żaden nie wyjechał !! JAJA !!!! Dziękujemy za takie produkty.

 2. kazet

  Dobrze, dobrze. U nas sporo polskich Solarisów – też dobre, ale fakt… powinniśmy promować podkarpackie produkty..

 3. kazet

  Dobrze, dobrze. U nas sporo polskich Solarisów – też dobre, ale fakt… powinniśmy promować podkarpackie produkty..

 4. roman

  tylko pogratulować władzom Lublina – szkoda że nasze woj. tak nie postępuje tj. popierając rodzimych producentów we wszystkich branżach- byłem swego czasu we Francji tam mają „chopla” na punkcie tego co francuskie – muzyka w radio – 97 procent wszystkie utwory / zagraniczne też / po francusku- reszta angielskie czasami po niemiecku i hiszpańsku. rzeczy kupują francuskie ewentualnie angielskie – byłem – żyłem tam i widziałem.

 5. all

  Super. Szkoda tylko, że Rzeszów nie da zarobić swojemu województwu, tylko łypie okiem do scanii i mercedesa. Co z tego, że troszkę może mniej komfortowe, ale za to nasze, produkowane tutaj!
  Nawet Putin nie wstydzi się swoich aut – promuje je jak może, mimo że technologicznie i wizualnie to są 20 lat za naszym Autosanem

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.