Autostrada leży odłogiem

Deszczówka niszczy nasypy porzucone w połowie prac. Fot. Artur Getler

DĘBICA. Na odcinku autostrady z Tarnowa do Dębicy nie tylko od miesięcy nic się nie dzieje, ale to co udało się wykonać niszczeje. Nasypy są rozmywane przez wodę, która obrywa ich brzegi i drąży wewnątrz nich głębokie koryta.

Krótka wycieczka pod autostradę wystarczy, aby zobaczyć, że na tym odcinku nic dobrego się nie dzieje. W niedokończonym nasypie woda wyżłobiła sobie bardzo głębokie koryta. Zarówno brzegi jak i powierzchnia nasypów pozostały bez żadnego zabezpieczenia i narażone na działanie pogody, jak można się spodziewać, niszczeją.

Przypomnijmy, że odcinek budowany był przez konsorcjum, na czele którego stała firma Hydrobudowa. Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad zerwała umowę z wykonawcą. Umowę zerwano pod koniec lipca, jednak na odcinku prace szły kiepsko od początku roku. W zasadzie działo się tam niewiele.

W tej chwili odcinek od miesięcy leży odłogiem i nikt się nim nie zajmuje. Rzeszowski oddział GDDKiA pracuje nad przygotowaniem przetargu mającego wyłonić firmę, która dokończy odcinek.

Nowy wykonawca nie tylko będzie musiał dokończyć robotę, ale naprawić to, co zostało zniszczone przez miesiące bezczynności na budowie.  W tej chwili na odcinku wykonane jest 48 procent prac, jednak miesiące bezczynności na pewno cofną postępy, bo nasypy niszczeją.

ArtG

do “Autostrada leży odłogiem”

  1. ojciec Pijus

    Tak dobrze żarło, a zdechło……

  2. ROMAN

    i ten przykład pokazuje DOBITNIE – jak inwestycja była przygotowana do realizacji – po prostu nie była na każdym jej szczeblu- kasa się rozmyła tak jak teraz rozmywają się nasypy – i dalej nic
    – cicho sza- zaczynamy od początku- fałsz i obłuda – obiecanki cacanki – gdzie są Ci co do tego doprowadzili – gdzie pluton egzekucyjny ?

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.