Autostrada odcina mieszkańców od pozostałej części wsi

-Wciąż nie wiemy, w jakich warunkach będziemy mieć zapewniony dojazd. Jak my mamy poruszać się w takich warunkach – żalą się mieszkańcy. Fot. Autor

KMIECIE, BIAŁOBRZEGI. Żyją w niepewności.

Mieszkańcy przysiółka Kmiecie w gminie Białobrzegi żyją w bliskim sąsiedztwie budowanej autostrady. Mają coraz większe trudności z przedostaniem się przez pas budowanej autostrady do pozostałej części miejscowości. Ciągle jeszcze do swoich posesji dojeżdżają drogą wewnętrzną, która przecina pas autostrady. Z drogi tej korzystają jednak także pojazdy dowożące materiały na budowę A4, co powoduje iż droga jest zniszczona, zabrudzona i często zalega na niej duża ilość ziemi (błota).

– Samochodem to jeszcze przejedzie, ale piesze pokonanie pasa autostrady po opadach deszczu wiąże się z koniecznością zmiany obuwia, ponieważ buty całe są w błocie. Jak my mamy poruszać się w takich warunkach – pytają bezradnie mieszkańcy.

Mieszkańcy z trwogą obawiają się sytuacji, kiedy dojdzie do całkowitego zamknięcia drogi wewnętrznej prowadzącej do ich posesji, ponieważ nie wiedzą, którędy będą mieć zapewniony dojazd na dalszym etapie budowy.

O rozwiązanie naszych problemów zwróciłem się do Inwestora budowy A4, tj. Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie – informuje Maciej Biały.

– Niestety moje pismo, które do GDDKiA wpłynęło 16 lipca br. po dziś dzień pozostało bez odpowiedzi. Czy GDDKiA nie obowiązują przepisy KPA? Dlaczego nikt ze strony Inwestora budowy A4, nie interesuje się naszymi problemami? – zastanawia się M. Biały.

Super Nowości zwróciły się w tej sprawie do GDDKiA w Rzeszowie. -Zostanie wysłana odpowiedź do Pana Macieja Białego. Wykonawca prac przy budowie autostrady A4 na tym odcinku zadeklarował utrzymanie obecnego przejazdu przez pas autostrady drogą gminną w najdłuższym możliwym czasie. W sytuacji konieczności zamknięcia obecnej drogi, zostanie dla mieszkańców przysiółka Kmiecie, wykonany przejazd przez nasyp autostrady prostopadle do jej osi ze zjazdem do drogi serwisowej po stronie północnej budowanej autostrady. Konstrukcja drogi tymczasowej na zjazdach będzie utwardzona, a na odcinku przecięcia z autostradą zgodna z aktualną warstwą konstrukcji (kruszywo lub beton asfaltowy) – informuje Joanna Rarus, rzeczniczka GDDKiA o. Rzeszów.

Justyna Paszkiewicz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments