Autostrada opóźniona przez zapytania

Pierwotny wykonawca odcinka, czyli firma Radko, został wyproszony z palcu budowy przez GDDKiA. Obecnie przeciąga się poszukiwanie firmy, która dokończy budowę. Fot. GDDKiA

PODKARPACIE. Przeciąga się postępowanie przetargowe na dokończenie budowy A4.

Wciąż nie wiadomo, kiedy ruszy kontynuacja robót przy budowie zachodniej części autostradowej obwodnicy Rzeszowa w ciągu A4. Rozstrzygniecie przetargu na dokończenie roboty po firmie Radko przeciąga się i wciąż przesuwane są terminy.

Już dwukrotnie przesuwano termin składania ofert. Obecnie termin ten ustalono na 14 września, jednak jak się dowiedzieliśmy, może on ulec dalszemu wydłużeniu. Dlaczego? – Powodem przedłużania terminu jest bardzo duża liczba zapytań od wykonawców – wyjaśnia Joanna Rarus, rzeczniczka rzeszowskiego oddziału GDDDKiA.

W związku z licznymi pytaniami i wątpliwościami firm, GDDKiA już kilkakrotnie zmieniała warunki zamówienia i wciąż nie wiadomo, czy to już koniec. Wykonawcy mają wątpliwości m. in. co do zapisów kontraktu dotyczących gwarancji, czy np. kompetencji, jakie powinien posiadać kierownik kontraktu.
Tempo procedury przetargowej sprawi, że wybrany wykonawca będzie miał szansę wejść na teren budowy nie wcześniej niż na przełomie 2012 i 2013 roku, a więc w okresie zimowym. Co za tym idzie autostrada na odcinku pomiędzy węzłami Rzeszów Zachód i Rzeszów Centralny nie będzie oddana do ruchu wcześniej jak we wrześniu przyszłego roku.

Równolegle z przetargiem na dokończenie obwodnicy Rzeszowa trwa też przetarg na budowę drugiej części obwodnicy Leżajska, w tym miejscu też mamy do czynienia z wydłużeniem terminu. Zakończenie składania ofert przewidziano na 17 września.

Artur Getler

do “Autostrada opóźniona przez zapytania”

  1. ROMAN

    terminy ukończenia to może podać tylko Nostradamus – czyli Michel de Nostredame.- pozostałe podawane to pisane patykiem na wodzie terminy.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.