Autostrada spod Rzeszowa pod Dębicę

33 kilometrowy odcinek między Rzeszowem a Dębicą jest już prawie gotowy. Fot. GDDKiA

RZESZÓW, DĘBICA. Budowa 33–kilometrowego odcinka od węzła Dębica Pustynia do węzła Rzeszów Zachód dobiega końca. Poziom zaawansowania prac na kontrakcie wynosi 90 procent i Budimex, główny wykonawca drogi, ma zakończyć prace w tym roku.

Na odcinku trwają już prace wykończeniowe, ustawianie barier, ogrodzeń, oświetlenia, nasadzenia zieleni, układane są też ostatnie kilometry warstwy ścieralnej tzn. najwyższej warstwy nawierzchni asfaltowej.

Niestety ten 33 kilometrowy odcinek będzie się urywał “w polach”. Z jednej strony między Dębicą a Tarnowem prace stoją, bo zerwano kontrakt. Nie osiągnęły one nawet połowy zaawansowania. Z drugiej, pod Rzeszowem, również zerwano umowę i brakuje około 4 kilometrów autostrady, która połączyłaby odcinek Budimeksu z kilkunastokilometrowym fragmentem gotowej już wschodniej części autostradowej obwodnicy Rzeszowa.

ArtG

do “Autostrada spod Rzeszowa pod Dębicę”

 1. Rafał

  Jestem z Dębicy, i oczywiście to wszystko co się dzieje na poddębickich odcinkach autostrady to kpina i wogóle nie powinno mieć miejsca, ale na logike to ten odcinek z Dębicy do Rzeszowa na którym nie ma zjazdów, jest obecnie całkowicie zbędny, bo niby jaki on ma sens jeśli odcinek z Tarnowa do Dębicy jest w powijakach, nikt normalny, nie będzie zjeżdżał w Tarnowie z A4 na „starą” czwórkę i dojeżdżał nią do Dębicy, pchał się przez całą Dębice, w tych ciasnych ulicach i korkach tylko po to żeby wjechać spowrotem na autostrade i zaraz przed Rzeszowem spowrotem zjechać na starą czwórke ehhh zawiłe to ale to wszystko jest po prostu żenujące, jakby to zobaczył ktoś z zachodu to by się chwycił za głowę.
  Pozdrawiam.

 2. mamba

  jak zwykle Tusk kłamał

 3. ROMAN

  no nie należy się cieszyć – skończą i połączą jak nie jutro to kiedyś i ją w końcu pojedziemy – a przez ten czas i tak niewolnicy będą mieli zatrudnienie ;
  konserwacja/ pilnowanie/ nasadzenia/koszenia/naprawy/remonty/malowania/- aktualnie jest super przygotowana na lądowisko dla UFO – ciekawe czy jest już komisja na powitanie jak wylądyją.

 4. VV

  A wszystko mialo byc gotowe na „Euro2012″ jak sam zapewnial herr Tusk.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.