Autostradowa obwodnica Rzeszowa będzie bezpłatna?

- Mam nadzieję, że projekt nie wywoła emocji politycznych i uda się załatwić tę ważną dla regionu sprawę ponad partyjnymi podziałami - mówi Kazimierz Jaworski, senator z Solidarnej Polski, inicjator ustawy. Fot. Wojciech Preisner

RZESZÓW. Do Sejmu trafił projekt ustawy ważny dla kierowców.

Sprawa płatności za przejazd na autostradowej obwodnicy Rzeszowa wciąż nie jest jasna. Dotychczasowe projekty rozporządzeń tworzone jeszcze za czasów Cezarego Grabarczyka, ministra infrastruktury w poprzedniej kadencji rządu, nie zapewniały Rzeszowowi bezpłatnego dostępu do autostradowej obwodnicy. Teraz do Sejmu trafił projekt mający zapewnić stolicy Podkarpacia bezpłatną autostradę.

Zakończenie budowy odcinka autostrady, który będzie stanowił północną obwodnicę Rzeszowa zbliża się wielkimi krokami. Najprawdopodobniej obydwa odcinki wchodzące w skład 11-kilometrowej obwodnicy będą gotowe przed czerwcem twego roku. Wciąż nie wiadomo jednak, czy w przyszłości na autostradowej obwodnicy nie staną bramki gdzie pobierana będzie opłata za korzystanie z obwodnicy. Politycy PO od dawna zapewniają, ze Rzeszów będzie miał wjazd na autostradę bez opłat. Zapewnieniom tym przeczą dotychczasowe projekty rozporządzeń, gdzie wśród miast, które mają mieć darmowe wjazdy na autostrady, nie ma Rzeszowa.

– 13 stycznia do Sejmu trafił projekt ustawy zawierający wszystkie miasta, którym obiecano bezpłatny dostęp do obwodnic autostradowych w tym Rzeszów – mówi Kazimierz Jaworski, senator z Solidarnej Polski. – Proszę i apeluję do podkarpackich parlamentarzystów wszystkich opcji, aby poparli ten projekt ważny dla miasta i lobbowali na jego rzecz w swoich ugrupowaniach – dodaje.

***

Oby tylko nasi parlamentarzyści stanęli na wysokości zadania i udowodnili, że potrafią działać na rzecz regionu ponad partyjnymi podziałami. Jeżeli tego projektu nie uda się przeprowadzić,  będzie to świadczyło, że dla naszych posłów liczy się tylko partyjny interes, lub są nieudolni i nie potrafią załatwić tak prostej sprawy.

Artur Getler

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Stefan
Stefan
9 lat temu

Czy wierzycie, że posłowie zagłosują wbrew temu co ustali ich partyjny wódz??? Oj naiwni, który by się chciał narazić na odcięcie od koryta?? Dla mieszkańców?? Żart. Ciemnocie powie się przed wyborami, że się pracowało 28 godz. na dobę dla regionu ale się nie dało i ciemny lud to kupi i dalej będzie popierda…. na nasze diety do 67, 70 ,89 roku zycia i do usranej śmierci jeżeli dożyje.

ŁIMLA
ŁIMLA
9 lat temu

wszystko ma byc platne i juz sie nie czepiajcie

ROMAN
ROMAN
9 lat temu

będzie płatna – nie ma kasy na skończenie korwety wojennej którą budują dla naszej marynarki od 2002 roku[ na świecie taki okręt to budowa + wyposażenie 2/3 lata] u nas 10 lat i dopiero zespawali kadłub z 4-ch kawałków – poszło w błoto ponad 400.00 zł. i teraz stop dalej nic bo nie ma kasy – a mieli zrobić 6 korwet – no i jest problem co z tym kadłubem ? a morze przerobić na dwie galery i sprowadzić na Solinę – to by była atrakcja – tylko skąd wziąść galerników do wioseł nie ?

melon
melon
9 lat temu

To jak, wjadę na obwodnicę i nic nie zapłacę, przecież nie poczuję się jak na wielkim zachodzie, dajcie mi tę satysfakcję! ;)