Autostradowa obwodnica Rzeszowa na początku bezpłatna?

Minister Grabarczyk nie określił na jak długo za przejazd odcinkiem autostrady A4 obok Rzeszowa, nie trzeba będzie płacić.

RZESZÓW. Wracamy do tematu. Po naszym artykule prace nad zwolnieniem z opłat za korzystanie z odcinków autostrad przy największych miastach zawieszono.

Po naszych wtorkowych publikacjach, w których ujawniliśmy, Rzeszów nie znalazł się wśród miast, które będą zwolnione z opłat za przejazd autostradowymi obwodnicami, o sprawie zrobiło się głośno. Rząd zawiesił prace nad dokumentem, a minister infrastruktury zapewnia, że przynajmniej na początku za przejazd odcinkiem A4 obok Rzeszowa nie zapłacimy.

Według posła Zbigniewa Rynasiewicza, przewodniczącego sejmowej Komisji Infrastruktury prace nad rozporządzeniem wyłączającym odcinki autostrad przebiegające obok pięciu największych aglomeracji z opłat dla samochodów osobowych i motocykli zostały zawieszone. Wprowadzenie opłat na autostradach budowanych za unijne pieniądze ma potrwać kilka lat. W zamian ministerstwo prowadzi prace nad obniżeniem opłat już pobieranych na autostradach zbudowanych w systemie koncesyjnym.

Mikołaj Karpiński, rzecznik Ministerstwa Infrastruktury zapewniał nas kilka dni temu, że zbierane są opinie ze wszystkich zainteresowanych miast, a prace nad dokumentem potrwają jeszcze kilka miesięcy. Prezydent Tadeusz Ferenc chce rozmawiać w tej sprawie z ministrem.

Minister obiecuje bezpłatny przejazd obwodnicą

Tymczasem szef resortu Cezary Grabarczyk w wywiadzie dla “Gazety Wyborczej”, stwierdził, że prace nad rozporządzeniem wstrzymano, bo kampania wyborcza “nie sprzyja tego rodzaju analizom”. Ministerstwo chce za to obniżyć stawki opłat na wszystkich autostradach, nawet o 50 proc.
Pytany o to, czy będziemy płacić za przejazd odcinkiem autostrady A4 obok Rzeszowa Grabarczyk odpowiedział, że “w pierwszym okresie na pewno nie”. Nie określił jednak jak długo potrwa ten okres.

Krzysztof Kuchta

do “Autostradowa obwodnica Rzeszowa na początku bezpłatna?”

 1. jogi

  „W zamian ministerstwo prowadzi prace nad obniżeniem opłat już pobieranych na autostradach „zbudowanych w systemie koncesyjnym.” – Czyli trzeba coś wymyślić z naszych podatków bo znowu koncesjonariszom się nie opłaca Tiry po wprowadzeniu ponownie opłat za A2 wybrały inną trase (prawie 200 za ok 150 km). Cała ta A2 to jakiś przekręt i do tego te bramki przystanek co 50 km. takich jaj to nie ma nigdzie w europie. Tylko winiety nic innego się nie sprawdzi inaczej zawsze będziemy kombinować – jesteśmy PO prosztu za biedni.

 2. sss

  Za 58.80 PLN (za osobowe auto !) mało kto pojedzie tym szlakiem. Ciężarowe płacą coś koło 200 PLN a Ty się dziwisz, że pusto ?

 3. kierowiec

  Witam. Jechalem niedawno temu A2 i to w szczycie natezenia ruchu. I to tylko dlatego, ze mi sie spieszylo.
  Ta autostrada jest praktycznie PUSTA! Wnioski wyciagnijcie sobie sami.
  POzdrwawiam.

 4. roman

  no proszę gdyby p.redaktor nie poruszył tematu znowu by nas władza rzeźbiła- a tu proszę – stop- no to jak to jest tam się dogadali kumple z kumplami i miało być za friko- a tu w rzeszowie to co azja- i mieli z nas wyciskać ostatnie soki – i pomogło jeden artykulik zatrzymał układ – ciekawe co znowu wymyślą- bo to na „początku ” nie wróży nic dobrego.

  • Edek

   No jeszcze jakby poruszyli temat Resmana – darmowego internetu w Rzeszowie, bo ostatnie zmiany są ze złych na gorsze!!
   Może też dałoby się coś wskórać.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.