Awantura podczas rozmów prezydenta z kierowcami MPK

Kierowcy podczas spotkania z władzami miasta tłumaczyli się z różnych sytuacji, do których dochodzi na przystankach. Fot. B. Szlachcińska

Kierowcy podczas spotkania z władzami miasta tłumaczyli się z różnych sytuacji, do których dochodzi na przystankach. Fot. B. Szlachcińska

RZESZÓW. - Nie słucham tłumaczeń, macie się kur… zatrzymywać – mówił w poniedziałek do pracowników MPK… Tadeusz Ferenc.

Podczas poniedziałkowej narady w ratuszu prezydent Tadeusz Ferenc zwrócił uwagę urzędników na kolejne „niepoprawne” zachowanie kierowcy MPK, który nie poczekał na dobiegającą do autobusu pasażerkę. Jeszcze przed południem w siedzibie Zarządu Transportu Miejskiego odbyło się spotkanie kierowców z władzami miasta. Nie zabrakło wzajemnych pretensji, a nawet przekleństw.

W godzinach porannych 7 lutego na przystanek „Kopisto – Most Zamkowy” podjeżdża autobus linii „10”. Zabiera dwóch pasażerów. Drzwi się zamykają. Autobus zaczyna ruszać z zatoki, nagle do przystanku dobiega młoda dziewczyna. Nie zdąża wsiąść do pojazdu, bo ten już włącza się do ruchu. Z tej sytuacji musiał tłumaczyć się kierowca MPK podczas spotkania z prezydentem w siedzibie ZTM.

- Dlaczego lekceważycie pasażerów? Z miasta dopłacamy do komunikacji miejskiej 69 mln zł, a do mnie przychodzą meldunki, ile było niezatrzymań autobusów na przystankach – mówił prezydent Tadeusz Ferenc.

Po odtworzeniu nagrania monitoringu z przystanku, kierowca, który prowadził wspomnianą „10” tłumaczył, dlaczego nie poczekał na biegnącą pasażerkę.

- Wjechałem w zatokę, uwolnienie zostało puszczone, jakbym widział tamtą dziewczynę, że ona biegnie to ja bym 5 minut stał, ale niech pan zauważy na filmie, po wpuszczeniu 3 ludzi i wyłączeniu uwolnienia, ja mam włączony lewy kierunkowskaz. My jesteśmy cały czas skoncentrowani na lewym lusterku. Już nie chodzi o ten autobus, który kosztuje 1,2 mln zł, tylko o tych ludzi, których mamy w autobusie, żeby bezpiecznie włączyć się do ruchu, a nie jest to proste – tłumaczył kierowca.

- Nie przyjmuję takiego wytłumaczenia. Jak panu się nie podoba moje polecenie, to proszę się zwolnić – mówił Ferenc.

W obronie kierowcy stanęli inni, tłumacząc, że podczas włączania się do ruchu autobus nie może stanąć i wpuszczać spóźnionych pasażerów. Jadący samochodami osobowymi ustępują kierowcy autobusu i ważne jest bezpieczeństwo pasażerów wewnątrz pojazdu. Pracownicy MPK tłumaczyli się też z zarejestrowanych niezatrzymań na przystankach: „człowiek jest tylko człowiekiem”, „mamy stawać i powietrze zimne wpuszczać?”, „większość tych niezatrzymań jest, bo koła się jeszcze toczą, jak jesteśmy w zatoce”. Wymieniali sytuację, w których to pasażerowie zachowują się wulgarnie, bez szacunku w stosunku do kierowców i innych pasażerów. – Nie słucham dyskusji, macie się kur… zatrzymywać – powiedział prezydent.

Tadeusz Ferenc postanowił ukarać prezesa MPK drugą już naganą po tej sytuacji.

Blanka Szlachcińska

do “Awantura podczas rozmów prezydenta z kierowcami MPK”

 1. Piotr

  Ludzki czlowiek ten prezydent. Mógł kazać zastrzelić, a tylko postraszył, że zwolni. K…a.

 2. Zirytowany

  Trochę irytuje mnie ta dyskusja. Pasażerowie stali się bardzo wymagający, jeżeli autobus się spóźni uruchamiają komórki i dzwonią z pretensjami. Nie zastanawiają się że to spóźnienie może nie być zależne od kierowcy a wynika z warunków drogowych. A stanowisko Pana Prezydenta może było ostre, ale jako emeryt rozumiem takie reakcje, tak dawniej reagowano na niedociągnięcia.

 3. Pasażer 11

  A pasażerowie jak czekali na spóźnione o 30 minut autobusy, tak czekają… PANIE PREZYDENCIE – NIECH KONTROLA PÓJDZIE W STRONĘ TYCH OPÓŹNIEŃ ! Dlaczego tego nikt nie poprawia?

 4. pasazer

  wreszcie jakis charakterny prezydent nie to co wczesniej

  • Stary Baca

   Ten stary pryk już trzęsie Rzeszowem kolego ładnych parę lat..Młodsi odchodzą na „łono Abrahama”. Ciekaw co by powiedział gdyby przez oczekiwanie na gapiowatą pasażerkę doszło do wypadku.

 5. jola

  ta dziewczyna nie mogła punktualnie przyjść na przystanek? kierowcy dziś pilnują czasu odjazdu więc gdyby laska nie robiła sobie tapety 2 godziny zapewne by zdążyła

 6. 98765

  Jak widać nie masz pojęcia, że Ferenc jako prezydent miasta jest przełożonym wszystkich spółek miejskich, a więc i MPK i ma prawo każdego z nich wyrzucić kiedy tylko będzie miał ochotę. A ty kim jesteś? jakimś żałosnym prostaczkiem, który pokazuje wyłącznie, że o niczym nie wie, więc wracaj do czworaków gdzie twoje miejsce i nadrób braki w edukacji.

 7. kolos

  ja się panu nie podoba to niech się pan zwolni….co to jest zastraszanie..mobbing w pracy…Ferenc czas twojego odejścia już moze być bliski…zabieraj całą swoją świtę i zostaw ratusz w spokoju…bo i twoja świta nie lepiej się zachowuje….też jestem za tym abyś sam się zwolnił bo nie podoba mi się twoje zachowanie i twoja wulgarność….

 8. Hans

  Żółty chamie ,odejdź już ,wszyscy mają cię dość .

  • obserwator

   Jeszcze więcej takich komentarzy pracownicy MPK, a potem zdziwieni, że każdy chce was wywalić na zbity pysk. Mam nadzieję, że Ferenc będzie miała jaja i zamiast was tylko opieprzać zrobi co należy i pozbędzie się połowy z was.

  • slawek

   hans jestes d…..m ciekawy jaki ty bedziesz

 9. obiektywnie

  Bardzo dobrze wreszcie może Ferencowi uda się zrobić z MPK porządek i ci post PRLowscy kierowcy zauważa że coś jest nie tak z ich zachowaniem

 10. beton

  Mam nadzieję, że prezydent Ferenc jest równie wymagający do pracowników innych spółek miejskich począwszy od Ratusza i Urzędu Miasta a skończywszy na MPWIK…bo coraz częściej słychać o, delikatnie mówiąc, niedociągnięciach i wynikających z nich niepowodzeniach. A jakoś odpowiedzialnych brak. Mam na myśli stracone szanse na dofinansowanie projektów oraz folwarczne zarządzanie w MPWIK.

 11. Roland

  Brawo Tadek. Kierowcy mpk słuchać sie swojego Pana!

 12. Leon

  witam wszystkich , co wy chcecie od pana prezydenta , takiego nie by,ło w rzeszowie i więcej nie będzie , a tadeusz jest nr jeden i nigdy nie będzie lepszego , a kierowcy to większość z wichur mieszka i to jest problem kto kuma ten cza cza

 13. lola

  prezes do zwolnienia ile tych nagan -po dwóch już nie ma litości.wiec cicho niech siedzi…

 14. lola

  ZAWSZE OD LAT ZASTANAWIA MNIE za kogo te pany z mpk mają ludzi ?JAK CI NIE PASUJE TO ZMIEN PRACE ! JEST DUŻO PRACY W RZESZOWIE.myślą ze wiozą kartofle albo gęsi!hamstwo!!

  • Adam

   Lola zainwestuj w siłownik ortograficzny. Chamstwo to też takie komentarze. Wymaganie powinniśmy zaczynać od siebie.

   • obiektywnie

    Tobie buraku płaci się za wożenie ludzi i odpowiednie do nich podejście więc jeśli chodzi o wymagania to dotyczą one wyłącznie ciebie i twoich kolegów z MPK. Jak tego nie rozumiesz to zmień zawód. Ty masz baranie jeździć punktualnie i się uśmiechać jak robią to wszyscy inni kierowcy na całym świecie. Jakbym był urzędnikiem to bym ustaliłe twoje ip co jest bardzo łatwe i porównał adres z adresami zatrudnionych w MKP a potem bym cię zwolnił dyscyplinarnie

    • Kretynie

     Ale jesteś tylko śmiesznym człowieczkiem który naogladal się amerykańskich seriali i uważa że władzy można wszystko ;)
     BTW nie jestem kierowcą więc możesz sobie ustalać IP i nawet możesz mnie w dupę pocałować jak mnie znajdziesz :* …bo z MPK mnie nie zwolnisz cepie gdyż w nim nie pracuje haha
     …trzeba być upośledzonym żeby myśleć że tylko kierowca może być przeciwny zachowaniu Ferenca który robi sobie poprostu kampanię tym pompowaniem balonika i sztucznym robieniem problemu. Osobiście jeżdżę prawie codziennie komunikacja i nie przytrafiło mi się jakieś przewinienie ze strony kierowcy

 15. fan Petru

  Co na to Petru ?

 16. Jan

  Warto ten temat uporządkować, bo w Rzeszowie jak to w Rzeszowie – cały czas brak zasad.

  Autobus, jeśli ma przewidziany postój na przystanku, musi się zatrzymać i zezwolić na otwarcie drzwi. To nie jest akt łaski pana kierowcy. Sprawdźcie np. w Warszawie.
  Chyba że wrócimy w Rzeszowie do znanych kiedyś przystanków na żądanie (było kilka).Wówczas, jeśli żaden pasażer nie zgłasza chęci skorzystania z takiego przystanku, autobus jedzie bez zatrzymania.
  Można też zrobić tak jak w niektórych krajach. Autobus zatrzyma się na jakimkolwiek przystanku tylko wtedy, jeśli wciśniesz guzik (jadąc) lub pomachasz łapką (stojąc na przystanku).

  Natomiast jeśli po zakończeniu obsługi przystanku autobus włącza się już do ruchu, to sorry dziunia, musisz poczekać na następny.

  • mieszkaniecRZ

   W Warszawie są przystanki na żądanie. A stawanie na każdym przystanku – przejedź się ostatnim kursem np. 37 – i wtedy się wypowiadaj. Wydaje Ci się , że niezatrzymania są o 15 na pl. Wolności??

 17. gosc

  Rynsztokowy jezyk pana Ferenca dobitnie pokazuje jakim czlowiekiem jest. Miasto doklada to spolki ktora od lat przynosi straty. Kazdy normalny nie pompuje pieniedzy przez lata w cos co caly czas jest nierentowne. Kiedys byl pomysl aby zlikwidowac owe przedsiebiorstwo dlaczego sie z niego wycofano?

 18. Jaromir

  mr.Żółtek odejdź pan i daj żyć ludziom ;)
  Btw. Słowa na k… W publicznych rozmowach urzędnika nie bardzo pasuje aby padały… To nie komuna i jakiegoś poziomu od PREZYDENTA MIASTA się wymaga… szkoda że nikogo młodego na to stanowisko żadna partia nie proponuje bo na PiS głosował nie będę chyba że dojdzie do drugiej tury wyborów… Oczywiście na nikogo z niedoRozwoju Rzeszowa tym bardziej nie zagłosuje, prędzej na kogoś niezaleznego i wam też ludzie proponuje zagłosować na nienależącego do żadnej partii głównego nurtu kandydata

 19. Kkkkk

  Ferenc człowiek który nigdy nie jeździ autobusem. Wozi swoje czcigodne cztery litery mercedesem. Będzie mówił kierowcy co ma i jak robić – oszalałes dziadek ? Autobus to nie taxi! Kierowca wjeżdża na przystanek ludzie wsiadaja wysiadaja i do widzenia! Jak się autobus włącza do ruchu to kierowca koncentruje się w 99 % na lewej stronie i lewym przystanku!
  Co tam dziadek Tadek będzie szantażować premiami kierowców ? Może o tym artykuł dziennikarze? Jak to pan Tadek rzuca 30% premi przed wyborami no proszę bardzo to bardzo ciekawy temat.

 20. Jaromir

  Mam nadzieję że to ostatnie jego chwilę na tym stanowisku… Bo żyć to niech se żyje jeszcze że sto lat byle u siebie w kurniku na budziwoju

 21. wybory blisko obstrukcja u politykow tez

  Coz wiecej mozna powiedziec. Rynsztokowy jezyk pana Ferenca mowi wszystko o jego osobie.

  Z miasta dopłacamy do komunikacji miejskiej 69 mln zł, a do mnie przychodzą meldunki, ile było niezatrzymań autobusów na przystankach

  Moze czas zlikwidowac ta spolke skoro juz od lat przynosi straty? Kilka lat temu byl pomysl aby to zrobic dlaczego sie z niego wycofano?

 22. GloryHole

  Jak prezydent miasta może się w takich słowa h publicznie wyrażać… Jaka afera by była gdyby prezydent RP do któregoś ze swoich pracowników powiedział …ty Stachu masz ku**a mi zawsze stawać pod drzwiami zanim ku**a wejdziesz c**ju zlamany

 23. kabotyn

  Nie jestem kierowcą autobusu ani podwładnym tego pi pi pi pi z Magistratu ale gdyby mi tak powiedział ” to się zwolnij” to by dostał w buzię. Panie Ferenc. Jest Pan w tak dojrzałym wieku , że należało by już powiedzieć dość swoim chamskim zachowaniom i usiąść przed kominkiem w ciepłych bamboszach. Ale
  Pan chcesz mieć za życia pomnik przed ratuszem. Oby w najbliższych wyborach nie przegniótł Pana „złoty cielec”.

  • 98765

   Już to widzę. Jak typowy buraczek kogoś byś uderzył, a potem byś tylko skomlał przed sądem żeby nie trafić na kilka lat do pierdla. W przypadku Ferenca trafił byś nawet na dłużej. TO właśnie cechuje takich prostakó jak ty, najpierw coś robią, a potem myślą, dlatego nie powinno być żadnej litości dla tobie podobnych. Dokłądnie tacy sami są ci kierowcy, najpierw zgrywają cwaniaków i nie wywiązują się ze swoich obowiązków, potem zgrywają cwaniaków z grupie, a jak dostanie dyscyplinarkę czy wypowiedzenie jak jeden z ich kolegów niedawno to potem przychodzi jak kundel z podwiniętym ogonem i skomli. Nie powinno się takimu buractwu okazywać żadnej litości.

   • Jaromir

    Najwyżej zawiasy by dostał i grzywnę lub zadośćuczynienie do zapłaty ;) nie znasz realiów a się wypowiadasz matołku

 24. jeży

  Proponuję strajk w MPK, aż ten stary idiota odejdzie ze stanowiska !!!

  • Julian

   Ten dziad ma kompleks STAWANIA… Jemu już nie staje więc od innych wymaga żeby na każdym przystanku im stawał (autobus) xD

  • Bazyli Kędziorek

   Jeży się zjeżył.

  • Wyborca

   Świetny pomysł zacznijcie strajkować nawet dziś, to będzie można każdego z was zwolnić kopem w du… ponieważ MPK należy w większości do miasta i Ferenc jest waszym szefem. W sporze Ferenc – MPK to Ferenc reprezentuje mieszkańców i pasażerów, a kierowcy reprezentuja wyłącznie siebie i nie mają żadnego poparcia społecznego. Zachowanie kierowców nawet na tym forum dowodzi że MPK wymaga głębokich zmian i to wyłącznie personalnych. Tak więc zamiast starszych rozwydrzone towarzystwo to oczekujemy konkretów i zwolnień w MPK. Niedługo wybory więc mam nadzieję że Ferenc pokaże na co go stać i bardzo dobrze

  • 98765

   Strajkujcie choćby od teraz, już to widzę, jak właściciel waszej postkomunistycznej firemki czyli ratusz, którym zarządza prezydent miasta robi z wami porządek. Co jak co ale głupoty to wam odmówić nie można.

   • Jaromir

    Niech zrobi porządek ;) pozwalania kierowców choćby dzisiaj wtedy strajku nie będzie trzeba żeby komunikacja stanęła ;) na biurku w MPK nie leży stos podań o pracę więc ciekawi mnie kim ich pan prezydent zastąpi ;) a zwalnianie pracowników tylko po to żeby za chwilę ich przyjąć do pracy na nowo to idiotyzm

 25. jeży

  Panie Ferenc nie podoba mi się Pana podejście i traktowanie pracowników MPK, więc proszę się zwolnić !

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.