AZS Rzeszów ma już 50 lat. ZDJĘCIA

Na 50. urodzinach AZS-u było bardzo uroczyście. Fot. Wit Hadło
Na 50. urodzinach AZS-u było bardzo uroczyście. Fot. Wit Hadło

SPORT AKADEMICKI. Rozdano setki medali i odznaczeń.

Z wielką pompą odbyły się w sobotę uroczystości z okazji jubileuszu 50-lecia działalności Akademickiego Związku Sportowego w Rzeszowie i na Podkarpaciu. Rozdano setki medali i odznaczeń oraz ogłoszono wyniki współzawodnictwa sportowego szkół wyższych województwa podkarpackiego za sezon 2012/13.

Złote odznaki Za Zasługi dla Sportu odebrali Antoni Domino i Wojciech Downar-Zapolski, srebrna trafiła do Tadeusza Olszowego, a brązowe do 11 innych trenerów, działaczy i pracowników naukowych. Złotymi odznakami Akademickiego Związku Sportowego uhonorowano tenisistów stołowych Pawła i Piotra Chmielów oraz Rafała Wilka, złotego medalisty paraolimpiady w Londynie. Rozdano także medale 60-lecia SWFiS, medale 50-lecia AZS w Rzeszowie i na Podkarpaciu oraz wiele innych nagród.

W rywalizacji sportowej prowadzonej przez Akademickie Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego uczestniczyło 11 uczelni. Przeprowadzono 26 imprez rangi mistrzowskiej w 18 dyscyplinach. Odnotowano udział ponad 1500 zawodniczek i zawodników.

Klasyfikacja generalna XIV edycji za sezon 2012/13 (czołówka): 1. Uniwersytet Rzeszowski (308 punktów), 2. Politechnika Rzeszowska (288), 3. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie (222), 4. Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Jarosławiu (211), 5. Kolegium Nauczycielskie w Przemyślu (198).

tsz

[print_gllr id=86685]

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o