Badał podsłuchy, teraz skontroluje wójta

Karola Ozgę wyróżnia nie tylko fakt, iż jest najmłodszym wśród raniżowskich radnych, ale również to, że krytykuje poczynania wójta jak mało kto. Fot. Autor

RANIŻÓW. Karol Ozga zapowiada „trzęsienie ziemi” w Komisji Rewizyjnej.

Radykalne zmiany, wręcz rewolucję, w funkcjonowaniu Komisji Rewizyjnej zapowiada jej szef, Karol Ozga (27 l.). Zapowiedzi posiedzeń mają być publikowane w Internecie. W sieci mają być też skany z protokołów komisji. Lekko mieć na pewno nie będzie wójt Daniel Fila (31 l.). Przewodniczący Ozga już zapowiedział, że na każdym posiedzeniu będzie wymagał od włodarza obecności i szczegółowych informacji.

Karol Ozga postrzegany jest jako krytyk wójta. To on, jako szef komisji, szczegółowo (zdaniem niektórych za szczegółowo) bada aferę podsłuchową. On też jest autorem głośnego stwierdzenia „dwór wójta”, określającego rozdmuchaną armię urzędników Daniela Fili.

Nic dziwnego, że w tegorocznych planach komisji aż roi się od różnego rodzaju analiz, m.in.: wydatków na oświatę, zatrudnienia w urzędzie i jednostkach podległych, kosztów zimowego utrzymania dróg, wykonanych inwestycji, rozliczenia stowarzyszeń i organizacji pozarządowych z gminnych dotacji, wykonania budżetu, mienia gminy oraz jednostek samorządu, w tym Gminnego Ośrodka Kultury Rekreacji i Sportu.

– Na każdym posiedzeniu komisji będę prosił wójta o przedstawianie konkretnych materiałów, dotyczących analizowanego zagadnienia – zapowiada Ozga. – Chciałbym także, aby wszystkie skany protokołów i zapowiedzi posiedzeń Komisji Rewizyjnej znalazły się w Biuletynie Informacji Publicznej, tak, aby każdy mógł taką informację uzyskać, nie musząc fatygować się do urzędu, tym bardziej, że wiele osób sygnalizowało ten problem.

Paweł Galek

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
nie ktosikcyrkielAnonimkarol ozgaKTOSIK Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
nie ktosik
Gość
nie ktosik

nie ktosik tylko wolanka

cyrkiel
Gość
cyrkiel

fila obrzygał sie na na wycieczce siedliska :-)

karol ozga
Gość
karol ozga

Witam!

Wódkę przyniosłem wczoraj i dzisiaj też – jak będzie trzeba przyniosę jeszcze nie jeden raz ;) Niestety ku zmartwieniu autora wpisu powyżej nie miałem problemów z równowagą w czasie powrotu do domu o „obrzyganiu” też nic mi nie wiadomo. Ze względu jednak na fakt, że komentarz według mnie jest obraźliwy jutro wystosuję odpowiednie pismo do administratora strony o udostępnienie numeru IP autora wpisu powyżej. Jestem otwarty jedynie na krytykę konstruktywną.

Pozdrawiam
Karol Ozga

KTOSIK
Gość
KTOSIK

Oj robi robi dziś przyniósł do osp raniżów wódkę i stawiał. Sam się przy tym opił i obrzygał. I to ma być radny wstyd.

Anonim
Gość
Anonim

Panie KTOSIK nie rozpowszechniaj kłamstw, poza tym pan Ozga był prywatnie.
A czy Pański idealny wójt reprezentując naszą gminę na „Siedlisku” zachował się przyzwoicie?
Czy prawdą jest, że wnosili go do samochodu?
Poza tym kupując skrzynkami piwo dla młodzieży, pokazuje jak ma wyglądać praca włodarza gminy?

JOLA
Gość
JOLA

POżyjemy, to zobaczymy. Ten Pan Ozga jest w Raniżowie i okolicach znany z tego, że dużo mówi, a mało robi… Ale oby tym razem było inaczej?