Badania profilaktyczne są bardzo ważne

W wyremontowanych pomieszczeniach znajduje się kilka specjalistycznych pracowni, gdzie można zrobić np. badanie okulistyczne…

RZESZÓW. Medyk otworzył nową przychodnię Medycyny Pracy.

– Co kilka dni podczas zwykłych badań okresowych wykrywamy choroby, które są wielkim zaskoczeniem dla pacjenta. Jakie to choroby? Wada wzroku, słuchu, zaburzenia serca, nadciśnienie, zbyt wysoki cholesterol lub cukrzyca – mówi Stanisław Mazur, prezes CM Medyk w Rzeszowie.

Badania okresowe często są traktowane jako zło konieczne, ale okazuje się, że dla wielu, zwłaszcza młodych osób są jedyną szansą na wychwycenie początku groźnych chorób. W ten sposób obowiązkowe, zgodnie z prawem pracy, badania okresowe stają się często badaniami profilaktycznymi na miarę zdrowia, a nawet życia.

Co wchodzi w skład badań okresowych? Morfologia, poziom cukru we krwi, podstawowe badanie moczu. Do tego pomiar ciśnienia, EKG i RTG klatki piersiowej. Do tego w zależności od profesji dochodzi jeszcze okulista (szczególnie, gdy jest to osoba pracująca przy komputerze) czy neurolog.

… czy foniatryczne (słuchu). Fot. Anna Moraniec (2)

Nowa lecznica mieści się przy ul. Dąbrowskiego i zajmuje blisko 650 mkw. powierzchni. To już 12 placówka z logo Centrum Medycznego Medyk.

– W jednym miejscu, w ciągu góra 3-4 godzin, pacjent będzie miał wykonane wszystkie potrzebne badania i zostanie zbadany przez specjalistów – mówi Stanisław Mazur. – Mamy tu 4 lekarzy, 6 pielęgniarek i techników medycznych. Z badań medycyny pracy będą tu korzystać pracownicy ok. 1,5 tys. małych i dużych firm.

Anna Moraniec

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o