Badania profilaktyczne w prezencie na Dzień Babci i Dziadka

RZESZÓW. Zespół Opieki Zdrowotnej nr 2 przy ul. Fredry 9 zaprasza na…

Badania dla seniorów m.in. EKG, spirometria, pakiety bezpłatnych badań krwi i wiele innych będą prowadzone 22 stycznia w godz. 8 – 13 w ZOZ nr 2 w Rzeszowie. Z bezpłatnych świadczeń mogą skorzystać dziadkowie i babcie, którzy ukończyli 45. rok życia – pakiet badań został przygotowany specjalnie z myślą o tej grupie wiekowej.

– Uczestnicy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań objętości płuc, czyli tzw. spirometrii. Dla babć i dziadków zaplanowano również pomiary cukru i ciśnienia oraz profilaktyczne badania mięśnia sercowego – tzw. EKG – mówi Katarzyna Tokarz, specjalista ds. marketingu w ZOZ nr 2 w Rzeszowie. – Seniorzy, którzy w godz. 8 – 13 odwiedzą ZOZ nr 2, będą mogli również otrzymać zaproszenia na bezpłatne badania krwi – do wyboru lipidogram, PSA (antygen gruczołu krokowego), TSH (hormon tarczycy) oraz pakiet: żelazo + wapń. Liczba bonów jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. Bony będzie można odebrać osobiście w hallu głównym przychodni.

Dodatkowo uczestnicy będą mieli okazję wykonać pomiary składu masy ciała na specjalistycznej wadze oraz skonsultować prawidłowy sposób odżywiania z dietetykiem. Na chętnych czekać też będą  trenerzy personalni, którzy podpowiedzą, jak dobrać ćwiczenia odpowiednie do wieku i kondycji fizycznej. Panie będą mogły otrzymać zaproszenia na zabiegi pielęgnacyjne na twarz i dłonie oraz wziąć udział w szkoleniu z badania piersi na fantomach, prowadzonych przez położną z ZOZ nr 2.

am

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o