Bagaż pełen “pamiątek” został w Polsce

Fot. serwis BiOSG

KORCZOWA. Sporo “pamiątek” wiózł w swoim bagażu 59-letni Niemiec podróżujący przez korczowskie przejście graniczne autokarem na Ukrainę.

Podczas rutynowej kontroli strażnik graniczny znalazł w jego torbie monety wyglądające na stare. To skłoniło go do zawezwania kolegów celników i wspólnie z nimi przeszukał dokładnie bagaż. Okazało się, że było w nim ponad 1,3 tys. monet z przełomu XIX i XX wieku, 25 łyżeczek z herbami miast i inicjałami MW, wykonanych najprawdopodobniej ze srebra, 7 klaserów zawierających w sumie prawie 7,7 tys. znaczków pocztowych pochodzących m.in. z okresu I i II wojny światowej, nóż do kopert, szczypce do cukru, srebrny pojemnik oraz 193 karty pocztowe z początku XX wieku.

Kierowca autokaru, 59-letni Niemiec przyznał się, że świadomie przewoził “pamiątki”, ale zaprzeczył, by były one jego własnością. Miał je podobno tylko dostarczyć z Freiburga do Kijowa. Oczywiście nie miał stosownych zezwoleń na przewóz tego rodzaju przedmiotów przez granicę.  “Pamiątki” zatem zatrzymano, a Służba Celna prowadzi dalsze czynności w tej sprawie.

emka

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o