Baja Carpathia kolejny raz z Małyszem

BayaRAJDY SAMOCHODOWE. Rywalizację kierowców w ramach Baja Carpathia Master Race zainauguruje piątkowy Odcinek Super Specjalny nr 1 „Nowy Świat” na ulicach Rzeszowa.

Przez trzy dni kibice w naszym regionie będą się mogli pasjonować rywalizacją kierowców w ramach Baja Carpathia Master Race. Na liście startowej kilka znanych nazwisk, wśród nich ubiegłoroczny mistrz Polski Adama Małysza, który wraz ze swoim pilotem Rafałem Martonem na pewno powalczy o obronę tytułu.

Do startu w Baji Carpathia w ramach Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej (FIA-CEZ), Mistrzostw Czech oraz Pucharu Słowacji szykuje się również kilka zespołów z Węgier, Czech i Słowacji. Ich stawkę otwiera Miroslav Zapletal z Maciejem Martonem. Łącznie organizatorzy przyjęli 33 zgłoszenia.

Po raz pierwszy po asfalcie
Organizatorzy postarali się o to by kibice mieli jak najlepszy dostęp do tras i możliwość kibicowania startującym załogom. Już w piątek (21.06) od rana pod Galerię „Nowy Świat” w Rzeszowie (ul. Krakowska 20) będą zjeżdżały wozy serwisowe i rajdowe uczestników Baja Carpathia. O godzinie 18 wystartują do Odcinka Super Specjalnego, popularnie zwanego „Prologiem Rajdu”. Po raz pierwszy Prolog Baji Carpathia będzie w całości przebiegał drogami asfaltowymi. Ponad pięciokilometrowa pętla to ten sam odcinek po którym ścigają się uczestnicy słynnego Rajdu Rzeszowskiego (eliminacji LOTOS Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski). Wieczorem załogi przeniosą się do Stalowej Woli, gdzie podczas rajdu będzie ich baza serwisowamalysz.

Zakończenie w Stalowej Woli
W sobotę zawodnicy będą mieli do pokonania „OS” o długości ponad 120 km, który przebiegał będzie w okolicach Krawców i Nowej Dęby. Od godz. 16 zmagania kierowców będzie można podziwiać na Błoniach w Stalowej Woli. Tam rozegrany zostanie „Super OS”. Specjalnie dla kibiców w tym roku OS ten, zawodnicy będą pokonywali dwukrotnie. Oficjalne zakończenie rajdu i uhonorowanie zwycięzców odbędzie się pod Galerią Stal (ul. Handlowa) w Stalowej Woli w niedzielę (23.06 ) o godzinie 15.30.

HARMONOGRAM RAJDU
PIĄTEK
Godz. 18: Start Honorowy (pierwszej załogi) – Galeria Nowy Świat w Rzeszowie (ul. Krakowska 20)
Godz. 18.05: Odcinek Super Specialny nr 1 „Nowy Świat” – Galeria Nowy Świat w Rzeszowie

SOBOTA
Godz. 9.20: Odcinek Specjalny nr 2 „Bojanów” (121,5 km)
Godz. 16: Odcinek Specjalny nr 3 „Błonia” – Stalowa Wola, Błonia nad Sanem
Godz. 17.50: Odcinek Specjalny nr 4 „Błonia” – Stalowa Wola, Błonia nad Sanem

NIEDZIELA
Godz. 8.18: Odcinek Specjalny nr 5 „Nowa Dęba” (83 km)
Godz. 13.23: Odcinek Specjalny nr 6 „Nowa Dęba” (83 km)
Godz. 15.30: Ceremonia Mety Rajdu – Galeria Stal w Stalowej Woli (ul. Handlowa)

Marcin Jeżowski

os-1os-3

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o