Bajkowy kącik dla dzieci z wadami mowy i słuchu w szpitalu

“Bajkowy kącik” zostanie otwarty 21 września. Fot. Wioletta Zuzak

KROSNO. Powstała fajna poczekalnia dla małych pacjentów ośrodka diagnostyczno – rehabilitacyjnego.

Przy szpitalu funkcjonuje Dzienny Ośrodek Rehabilitacji Osób z Wadą Słuchu. Mali pacjenci przyjeżdżają tu na zajęcia indywidualne i grupowe. Specjalnie dla milusińskich został przygotowany – m.in. przez wolontariuszy Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Wadą Słuchu w Krośnie – “Bajkowy kącik”, który zostanie otwarty 21 września.

Ośrodek diagnostyczno – rehabilitacyjny dla dzieci mających problemy ze słuchem oraz mową funkcjonuje przy szpitalu od 2010 r. – Aby zwiększyć komfort małych pacjentów oczekujących na zajęcia, czy też na postawienie diagnozy, zostało zaadaptowane miejsce w szpitalu na pierwszym piętrze, czyli tam, gdzie w sąsiedztwie znajdują się poradnie specjalistyczne – informuje Piotr Krzysztof, prezes Stowarzyszenia. – Dzięki wolontariuszom ze Stowarzyszenia to miejsce stało się przyjazne dla małych pacjentów; są tutaj zabawki, dziecięce mebelki, bajki itp. Odmalowane zostały ściany, na których pojawiły się bajkowe motywy – wylicza prezes.

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Wadą Słuchu zostało założone w 1992 r. Od 2006 r. rozpoczęło współpracę z Fundacją Orange, która finansuje rehabilitację domową dzieci z wadą słuchu oraz szkolenie terapeutów. W ramach tej współpracy udało się wyremontować korytarz i stworzyć w krośnieńskim szpitalu ,,Bajkowy kącik”.

wz

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.