„Bal Nowego Stylu”

W ub. roku motyw przewodni noworocznej imprezy brzmiał "Morska Przygoda"

KROSNO. W tegorocznej zabawie weźmie udział ponad tysiąc uczestników

15 stycznia o godz. 15 w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Bursaki odbędzie się wspaniała impreza noworoczna tradycyjnie jak co roku organizowana przez firmę „Nowy Styl”. Mogą w niej uczestniczyć dzieci i młodzież z Podkarpacia, którzy wychowują się w domach dziecka, rodzinach zastępczych czy są pod opieką rozmaitych organizacji.

Polsko-Ukraińskie Wesele – takie hasło przyświecać będzie tegorocznej zabawie. -Zdecydowaliśmy się na taki motyw przewodni, gdyż na zabawie będziemy gościć uczniów ze szkoły mniejszości ukraińskiej w Przemyślu oraz grupę dzieci z Żółkwi na Ukrainie, uczestników Sobotniej Szkoły Języka Polskiego prowadzonej przez Siostry Dominikanki -informuje Krzysztof Duliński z firmy „Nowy Styl”.

Program imprezy jest atrakcyjny. Co czeka na uczestników balu? – Podczas zabawy jej uczestnicy poznają polskie i ukraińskie zwyczaje, tradycje, obejrzą pokazy walk rycerskich, wezmą udział w licznych zabawach i konkursach. Jeden z nich związany jest z przygotowaniem elementów dekoracji przez zaproszone placówki/organizacje. Poprosiliśmy je bowiem o wykonanie dowolną techniką prac nawiązujących do tradycji, kultury, współczesności Polski i Ukrainy i dostarczenie ich przed imprezą. Będą one stanowiły element scenografii oceniany przez specjalne jury – wylicza Krzysztof Duliński.

Firma „Nowy Styl” imprezę noworoczną organizuje od 2000 r. Organizatorzy szacują, że w tym roku w zabawie weźmie udział ponad tysiąc uczestników!.

Wioletta Zuzak

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments