Balcerowicz na WSIiZ: – Ludzie w Polsce specjalizują się w narzekaniu

Podczas swojego wykładu Leszek Balcerowicz jasno przedstawił swoje poglądy i ocenę sytuacji w Polsce. Fot. Arkadiusz Rogowski

RZESZÓW. Były wicepremier promował w Rzeszowie swoją najnowszą książkę „Odkrywając wolność”.

Barwne, żywe i ciekawe, ale dla wielu pewnie kontrowersyjne było czwartkowe wystąpienie prof. Leszka Balcerowicza w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Były wicepremier promował tu swoją najnowszą książkę „Odkrywając wolność”, która jest zbiorem esejów nie tylko samego autora, lecz przede wszystkim innych myślicieli, filozofów i ekonomistów.

Podczas swojego wykładu Balcerowicz jasno przedstawił swoje poglądy i ocenę sytuacji w Polsce. – Ludzie w Polsce specjalizują się w narzekaniu, a aktywne są grupy roszczeniowe. Krytykował etatyzm państwa, któremu służy „propaganda”. – To przez nią ludziom wolny rynek kojarzy się z chciwością, a socjalizm z lepszym człowiekiem – ocenił.

Zdaniem Balcerowicza, zarówno prawica jak i lewica to etatyści, tyle że w innym wydaniu. – Prawica broni kolektywu, mówiąc o narodzie, a lewica o społeczeństwie – mówił.

Pod koniec wykładu profesor zaprosił wszystkich do współpracy z Fundacją Obywatelskiego Rozwoju (www.for.org.pl), którą kieruje.

Wywiad z Leszkiem Balcerowiczem w poniedziałkowych Super Nowościach.

Arkadiusz Rogowski

do “Balcerowicz na WSIiZ: – Ludzie w Polsce specjalizują się w narzekaniu”

 1. konovich

  Judasz i sprzedawczyk

 2. BA

  dziwie się ludziom ze siedzą i sluchaja takich bzdur.. jak nie na UW Środa wciska ciemnote to na Wsizie Balcerowicz..

  • Ambroży

   BA- masz w tym wiele racji co napisałeś – ludzie są tak otumanieni medialnie, że wstydzą się przewietrzyć własny mózg i dają sobie wmawiać bezsens!!..

 3. Jagoda

  gdyby narod zyl godnie mial dochody na podstwowa egzystencje to by nie narzekal, wk…jak luzdie tak oderwani od rzeczywistosci glosza takie slogany, panie profesorze prosze sprobowac za 1500 zl przezyc w 4 osobowa rodzine, gdzie u pana wyobraznia przeciez pan buty drozsze kupuje a za 1500 nie wstaje z lozka, ile wzial w rzeszowie za wyklad a raczej robienie sciemy z mozgo mlodym ludziom???

 4. Piotr

  Tak jest zawsze i wszędzie.Gierek mówil ,musimy zacisnąć pasa ,teraz Donek chce zaciskać pasaprzyznając swoim trzynastki po kilkadziesiąt tysięcy ,a ludzie mają tego dość. Dzisiaj aby nie narzekać,Polak powinien zarobiś 5 tys. na rękę.Niech Balcrek przeżyje za dwa klocki miesięcznie cały rok i wtedy powtórzy te swoje brednie.

 5. Ambroży

  Jeszcze ta żmija tutaj przyjechała ujadać? !. Znalazł sie dobrodziej dla polaków?

 6. Jan

  Panie Balcerowicz a pan i te tzw. (wątpliwej jakości) elity polityczne swoją polityką doprowadziliście do zubożenia społeczeństwa, bezrobocia, emigracji zarobkowej i jeszcze pan bezczelnie śmie mówić, że społeczeństwo polskie wyspecjalizowało się w narzekaniu? To jest właśnie (użyję tu określenia Palikota) „k…restwo polityczne.

 7. ~Edmund

  Ludzie specjalizuja sie w narzekaniu??? Narzekaja bo maja prawo do godnego zycia(godna szkoła, służba zdrowia, praca itd) Zasluguja zyc jak ludzie w kraju z wielka dumna historia za ktory przodkowie walczyli i gineli w czasach zaborów i wojen. Ale jesli ktos jest yebana zlodziejska qurwa to ma to gdzies i pod pozorami robienia czegos dla Polski siedzi w korycie ile wlezie byleby dla siebie nachapac. Takich dorobkiewiczów-karierowiczów mlaskajacych teoretyków nam nie trzeba, wynocha z kraju!!! Ludzie nie sa głupi, jesli czlowieku nie robisz nic dla Polski bo widac gołym okiem ze niczemu sie nie przysłuzyles,grzejesz sobie lukratywna i wygodna posadke i siejesz na tych wykladach pierdolety to nie masz tu czego szukac na Podkarpaciu, bujaj stad!!!! Won!!!

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.