Balony nad Krosnem jedną z imprez promujących Euro 2012

Tradycyjnie na uczestników imprezy czeka mnóstwo atrakcji. Najbardziej widowiskowe są oczywiście konkurencje balonowe. Fot. Autor

KROSNO. Wielobarwne, piękne balony znów ozdobią krośnieńskie niebo.

Tegoroczne XIII Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe będą miały w tym roku wyjątkową oprawę. W związku z EURO 2012 oprócz konkurencji balonowych, występów znanych i lubianych zespołów, zaplanowano rozegranie turnieju piłkarskiego drużyn młodzieżowych nawiązującego do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Do Krosna zostaną zaproszone także gwiazdy futbolu będące niegdyś w składzie reprezentacji Polski.

Zawody balonowe to impreza, która na stałe wpisała się w pejzaż Krosna i kalendarz najważniejszych imprez w mieście nad Wisłokiem. Do dziś cieszy się sporym niesłabnącym zainteresowaniem zwłaszcza miłośników latania. – Uroczyste otwarcie imprezy zaplanowano na piątek, 27 kwietnia, w Rynku. Wówczas nastąpi prezentacja ekip. Co najmniej jeden balon stanie na płycie Rynku – informuje Zygmunt Jerzyk, dyrektor organizacyjny XIII MGZB w Krośnie. – Widowiskowe konkurencje tradycyjnie będą rozgrywane rano i wieczorem. Będzie także nocny pokaz balonów. – W tegorocznych zawodach weźmie udział około 40 załóg balonowych. Zgłoszenia załóg będą przyjmowane do 20 kwietnia – mówi Jerzyk.

W tym roku podobnie zresztą jak w latach ubiegłych organizatorzy imprezy szczególny nacisk kładą na to, aby balony były jak najbliżej ludzi. – Wyznaczone zostaną dodatkowo nowe miejsca startów na terenie miasta. Uczestnicy lotniczego pikniku będą mogli wzbić się w powietrze balonem na uwięzi – zdradza. – Będą oczywiście nawiązania do Euro 2012. Chcemy, aby część konkurencji balonowych nawiązywała składami osobowymi oraz zasadami rozgrywania do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Oprócz tego jest przewidziany turniej piłkarski drużyn młodzieżowych do lat 11, który zostanie rozegrany na boiskach z “Orlika”  w oparciu o zasady Mistrzostw Europy – wyjaśnia.
Szykuje się także muzyczna uczta. – Na lotnisku wystąpią zespoły Blue Cafe, Afromental, Wały Jagiellońskie – wylicza Zygmunt Jerzyk. – Zawodom towarzyszyć będzie II edycja Rock Oil Festiwal. Na festiwalową scenę zostanie zaproszonych 6 zespołów, które przez cały dzień będą rywalizowały ze sobą. Przysłowiową wisienką na rockowym torcie będzie występ Leona Hendrixa.

Wioletta Zuzak

do “Balony nad Krosnem jedną z imprez promujących Euro 2012”

  1. Ww

    Mam nadzieję że podobnie jak w zeszłym roku będzie można polecieć szybowcem lub samolotem……… a może skoki tandemowe……….. Czy ktoś wie coś na ten temat????????

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.