Balony nad Krosnem

Piękne balony na tle nieba będzie można podziwiać przez kolejne trzy dni, począwszy od soboty. Fot. Archiwum

KROSNO. Już dziś (piątek, 29 bm.) rozpoczynają się w Krośnie Międzynarodowe XII Górskie Zawody Balonowe.

O godz. 20 na Rynku zostaną zaprezentowane załogi balonowe. Począwszy od soboty (30 bm.) na krośnieńskim niebie zaroi się od wielobarw-nych balonów. Zaproszenie do Krosna przyjęło 20 załóg balonowych. Konkurencje będą rozgrywane rano i wieczorem.

Wśród atrakcji są m.in.: m.in. pokazy sprzętu lotniczego i skoków spadochronowych, akrobacje modeli latających, wesołe miasteczko, uczta pierogowa połączona z warsztatami lepienia pierogów  dla najmłodszych, widowiskowy konkurs służb mundurowych połączony z ekspozycją sprzętu i pokazami sprawnościowymi. Po raz pierwszy w historii imprezy będzie możliwość wzbicia się w powietrze balonem na uwięzi.

Na lotnisku zagrają m.in.: Eleni, Ania Wyszkoni, Arka Noego i Happysad.
Wśród imprez towarzyszących jest Hip Hop Day. Będzie wspólna zabawa z zespołami hip-hopowymi, graffiti i tańcem, pokazami breakdance i graffiti jam. 29 kwietnia na scenie pod namiotem wystąpią: Maka, 021, Shako – Radom, Bez Marki – Jasło, Boris – Jedlicze, Error & Miętowy – Krosno, TwoPointOne–Krosno, WoDo, Groniu, Kredo-Krosno.

Imprezie balonowej towarzyszyć będzie po raz pierwszy Rock Oil Festival. 30 kwietnia odbędzie się część pierwsza przesłuchań konkursowych. Zagrają: 3B – Targowiska, Dryas – Krosno, Arondight – Krosno, Enemybreath- Brzozów.
30 kwietnia o godz. 12 w Hali Sportowo Widowiskowej odbędzie się V konferencja transplantologiczna „Podziel się życiem”.

1 maja na płycie lotniska odbędzie się pokaz szarży ułańskiej oraz niezwykły koncert w hołdzie papieżowi  Polakowi Janowi Pawłowi II.
Przewidziano ponadto konkurs „Złap balon w komórkę”. Trzeba wykonać zdjęcie balonu lub jego elementu telefonem komórkowym. Fotki należy przesłać MMS-em na nr: 506 789 249 w tytule wpisać nick autora.

Wioletta Zuzak

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments