Balony znów nad Krosnem

Wielobarwne, piękne balony znów ozdobią krośnieńskie niebo. Zawody balonowe będą rozgrywane w ramach Balonowego Pucharu Polski. Fot. Autor

KROSNO. W piątek, 27 kwietnia, ruszają XIII Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe.

Ten największy rodzinny piknik w południowej Polsce rozpocznie się w piątek 27 kwietnia i potrwa do 2 maja. Na uczestników imprezy czeka mnóstwo atrakcji. Tradycyjnie odbywać się będą niezwykle widowiskowe konkurencje balonowe, będą także koncerty gwiazd i inne interesujące imprezy towarzyszące. Tak więc już dziś warto zarezerwować sobie czas, by móc uczestniczyć w tym niezwykle widowiskowym lotniczym święcie.

W najbliższy piątek  na parkingu pod halą MOSiR-u nastąpi uroczysta prezentacja załóg. W  zawodach weźmie udział około 40 załóg balonowych. W sobotę, niedzielę i poniedziałek będą rozgrywane konkurencje rano i wieczorem. Wszystkie popołudniowe starty odbywać się będą z lotniska. Z pewnością wielką frajdą – zwłaszcza dla dzieci – będzie możliwość wzlotu balonem na uwięzi. Będzie także nocny pokaz balonów.

Atrakcje w powietrzu i koncerty na scenie

Jak informują organizatorzy, jedną z imprez towarzyszących nawiązujących do Euro 2012 będzie turniej piłkarski drużyn młodzieżowych do lat 11 JUNIOR EURO, który zostanie rozegrany na boiskach z “Orlika” w oparciu o zasady obowiązujące na EURO. Niewykluczone, że do Krosna przyjadą na zawody gwiazdy futbolu będące niegdyś w składzie reprezentacji Polski.

Na lotnisku codziennie będą atrakcyjne niespodzianki lotnicze. Stanie tu specjalny samochód, który pełni funkcję kina 5D. Natomiast w Art Kinie będzie można obejrzeć filmy z balonem w tle. Zawodom towarzyszyć będzie II edycja Rock Oil Festiwal. Na lotniskowej scenie zagrają: zespół Afromental, Rudi Schuberth i Wały Jagiellońskie, zespół Blue Cafe. Wystąpią też: Leon Hendrix Band oraz krośnianin Robert Rozmus. Będzie również m.in.:  wesołe miasteczko, kiermasz rozmaitości, nie zabraknie także krośnieńskiego szkła. Podczas pikniku czynne będą stosika gastronomiczne. W trakcie imprezy rozpoczną się obchody 100-lecia krośnieńskiego harcerstwa.

Wioletta Zuzak

do “Balony znów nad Krosnem”

  1. naomi

    wzeszlym roku bylo wesole miasteczko wie ktos moze kto jest jego wlascicielem lub nazwe tego miasteczka.prosze o pomoc to bardzo wazne

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.