Bambusowa i lniana odzież dla maluchów – dlaczego warto?

Cienka i delikatna skóra maluszków wymaga specjalnej pielęgnacji. Ważne jest także to, w co ubieramy dziecko. Dlaczego na szczycie ulubionych materiałów rodziców jest bambus i len?

Najważniejsza przyczyna nasuwa się sama – obie tkaniny są naturalne, delikatne i nie będą wywoływać podrażnień na wrażliwej skórze. Do tego są przewiewne, a więc w sam raz, by sięgnąć po nie latem. Co jeszcze wpływa na atrakcyjność obu materiałów?

Zalety lnu i bambusa

Zacznijmy od lnu, który tak naprawdę jest znany od wieków. Przede wszystkim jest naturalny, o czym już była mowa wcześniej. Oprócz tego wykazuje właściwości antybakteryjne i hipoalergiczne. Wspiera leczenie chorób skóry, zapobiega podrażnieniom i uczuleniom. Nie przepuszcza promieni UV, przez co w upalne dni skóra naszego maluszka będzie mieć jeszcze lepszą ochronę. Chłonność i przewiewność sprawia, że do skóry dociera powietrze. Zimą natomiast będzie przyjemnie ogrzewać. Ważne, że len jest materiałem ekologicznym, co doskonale wpasowuje się w bieżące trendy.

Przejdźmy do bambusa. W dalszym ciągu w Polsce odkrywa się dobrodziejstwa ubrań i tekstyliów bambusowych, a grupa zwolenników stale rośnie. W zasadzie jakby przyrównać właściwości bambusa z tym, co reprezentuje len, można znaleźć wiele podobieństw. Jest naturalny, działa antybakteryjnie, antygrzybicznie, nie przepuszcza promieni UV. Do tego jest hipoalergiczny, higroskopijny i ekologiczny. W ciągu doby rośnie blisko metr bambusa!

Jakie ubranka z lnu i bawełny warto dziecku kupić na lato?

Na podstawie powyższych wyraźnie widać, że inwestując produkty z lnu i bambusa, dbamy o zdrową skórę naszego dziecka. W sklepach z artykułami dziecięcymi znajdziemy mnóstwo koszulek, czy spodenek, ale możemy pójść o krok dalej i wyposażyć szafę malucha o znacznie więcej ciekawych ubranek.

Podczas upalnego lata idealnie sprawdzą się na przykład bloomersy bambusowe. To urocze niemowlęce majteczki, które zakładamy na pampersa. Z jednej strony zakrywamy pieluszkę niekoniecznie kojarzącą się z estetyką, a z drugiej dziecko nie musi się przegrzewać w długich śpioszkach.

Kolejnym elementem garderoby, o jakim warto pamiętać, będzie chustka z daszkiem bambusowa. Każdy z nas powinien mieć na głowie chustkę lub czapkę chroniącą przed promieniowaniem. Dzieci są jeszcze bardziej wrażliwe na słońce, więc jest to tym bardziej ważne, by osłaniać główkę. Oczywiście sztywna czapka z daszkiem nie wchodzi w grę – może być za duża i niewygodna dla dziecka. Chustka jest przewiewna, dostosowana wielkością do maluszków i na tyle delikatna, że dziecko nie będzie jej czuło, a tym samym co chwilę ściągało z główki.

Kiedy jedziemy na wakacje nad morze lub planujemy wycieczkę na basen, z pewnością spakujemy ręczniki kąpielowe. A gdyby tak do torby wrzucić jeszcze ponczo plażowe dla dzieci lniane? Po harcach w wodzie wystarczy je nałożyć na maluszka. Len pochłonie wilgoć i da taki sam efekt jak ręcznik, a jednocześnie nie będzie się zsuwać z malutkich ramion dziecka.

Artykuł partnera